9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Obchody Święta Niepodległości Polski w Mościskach

W niedzielę 20 listopada br. Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla uczestniczył w Mościskach na Ukrainie w uroczystych obchodach Święta Odzyskania Niepodległości. Wydarzenie to rozpoczęła msza święta koncelebrowana w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uczestnikami tego wydarzenia byli Polacy mieszkający w Mościskach, przedstawiciel Konsulatu RP we Lwowie,  reprezentujący kresowe organizacje społeczne oraz przedstawiciele samorządu.
Towarzystwo Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej w Mościskach z okazji 93 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę przygotowało patriotyczny program artystyczny. Przed zgromadzonymi licznie gośćmi w Domu Kultury w Mościskach wystąpiły kolejno, Męski Chór Kameralny z Mościsk oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Występy zdominowały utwory i pieśni patriotyczne. Na zakończenie części artystycznej wystąpiła przemyska Kapela „FIDELIS” z koncertem piosenki lwowskiej. Ostatnim punktem programu było wspólne spotkanie Polaków mieszkających w Mościskach.

JPGWydarzenie to rozpoczęła msza święta koncelebrowana w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. (474,22KB)

JPGObchody Święta Niepodległości Polski w Mościskach. (415,30KB)

JPGNa zakończenie części artystycznej wystąpiła przemyska Kapela „FIDELIS” z koncertem piosenki lwowskiej. (491,81KB)

JPGObchody Święta Niepodległości Polski w Mościskach. (610,04KB)

JPGObchody Święta Niepodległości Polski w Mościskach. (436,55KB)

JPGMłodzież ze Szkoły w Mościskach przygotowała okolicznościowe wiersze. (460,93KB)

JPGPanie z Koła Gospodyń Wiejskich podczas koncertu pieśni patriotycznej. (498,69KB)

JPGPrzed zgromadzonymi licznie uczestnikami wydarzenia w Domu Kultury w Mościskach wystąpił również Męski Chór Kameralny z Mościsk. (522,05KB)

JPGPan Andrzej Miciak Prezes Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej w Mościskach przypomniał historię zrywu niepodległościowego. (433,47KB)

JPGWydarzenie to rozpoczęła msza święta koncelebrowana w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. (933,90KB)

JPGWydarzenie to rozpoczęła msza święta koncelebrowana w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. (1,03MB)

JPGPrezydent Przemyśla Robert Choma w swoim wystąpieniu podkreślił, jak ważnym jest wychowywanie patriotyczne młodzieży. Dodał, iż takie uroczystości są świadectwem dojrzałości i odpowiedzialności Polaków mieszkających poza granicami Ojczyzny. (432,50KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 21-11-2011 08:14
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:02