-1.2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dzień Niepodległości w bursie szkolnej.

Minęło 93 lata odkąd Polska może cieszyć się wolnością. W Bursie Szkolnej w Przemyślu przy ul. Dworskiego 104 wychowankowie oddali hołd poległym za wolność Naszej Ojczyzny, poprzez organizację wieczornicy upamiętniającej tamte wydarzenia.

Przy odpowiedniej dekoracji, w tle muzyki Chopina młodzież recytowała przejmujące wiersze o wojnie i jej bohaterach. Nie zabrakło również pieśni patriotycznych w wykonaniu naszych wychowanków. Część artystyczną wychowankowie zakończyli prezentacją poloneza w kontuszach szlacheckich, pod kierunkiem wychowanka Mateusza Mularza. Nad całością programu czuwała wychowawczyni Dorota Pisowicz.

W uroczystości uczestniczyli również zaproszeni goście wychowankowie wraz z wychowawczynią Lucyną Amarowicz z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo –Wychowawczej „Maciek” w Przemyślu.

Dyrektor Elżbieta Szabarkiewicz dziękując za upamiętnienie Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski podkreśliła wagę i znaczenie wolności dla naszego kraju i uczącej się w nim młodzieży.

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl