-11.4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

WIELKI PIKNIK NAUKOWY „MŁODY NOBEL 2” W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 8 W PRZEMYŚLU

Jak zobaczyć DNA?

W jaki sposób zaprogramować robota?

Jak bananem wbić gwóźdź?

Odpowiedzi na te i inne nurtujące pytania uzyskali uczestnicy „Pikniku Naukowego- Młody Nobel 2’’,  który odbył się dnia 23 października 2011 roku w Szkole Podstawowej Nr 8 w Przemyślu.

Zgodnie z założeniami akcji, w Pikniku wzięli udział nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale również zaproszeni uczniowie wraz z opiekunami szkół podstawowych Miasta Przemyśla i z terenu Gminy Przemyśl.

Studenci – wolontariusze programu PROJEKTOR – wolontariat studencki przeprowadzili zajęcia w formie efektownych pokazów, eksperymentów, doświadczeń z zakresu różnych dziedzin nauk ścisłych: chemia, fizyka, biologia i genetyka, robotyka oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy.

Dzieci miały możliwość wzięcia czynnego udziału w zajęciach a doświadczenia przeprowadzały wraz ze studentami. Eksperymenty przykuwały uwagę oglądających, przybliżały nieraz trudne zagadnienia w ciekawy i przystępny sposób.

Rok 2011 to rok Marii Skłodowskiej- Curie, która stwierdziła, że ,,Nauka jest czymś bardzo pięknym” – podkreśliła na zakończenie Pikniku Dyrektor SP- 8. Z pewnością dzisiejszy dzień to dzień niesamowitej przygody z nauką. Zapewne zachęcił dzieci, młodzież i dorosłych do poszerzania wiedzy z fascynujących nauk ścisłych i  rozwijania zainteresowań oraz pasji.

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl