12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

PCKiN zaprasza: Melodie dawnego czasu… Angela Gaber Trio

Angela Gaber Trio

9 listopada  2011 r. godz. 19.00
Bilety w cenie 15 zł do nabycia w biurze Klubu „Niedźwiadek” Rynek 1 (tel. O16 678 46 91) oraz w sklepie „Musicland” ul. Serbańska 13 (tel. 016 675 01 82)

 

„Melodie dawnego czasu…” to spotkanie z piosenkami twórców, którzy odeszli… Osiecka, Grechuta, German, Zaucha, Sinatra to zaledwie kilka nazwisk, które zapisały się w historii muzyki. Jednak warto o nich wspominać, warto pamiętać i słuchać. „Melodie dawnego czasu” pozwolą choć na chwilę przenieść w świat muzyki, która rozbrzmiewała jeszcze do niedawna. Dodatkowo wieczór uświetni muzyka inspirowana przestrzenią dźwięków z różnych zakątków świata.

Proste historie, ciekawe aranżacje, wdzięczny repertuar tworzą wyjątkowy i energetyzujący kolaż muzyczny. Muzyczna wędrówka, mozaika dźwięków, osobowości, losów... Subtelny wokal, krystaliczny saksofon, wirtuozyjna gitara.

 

„Angela Gaber Trio” wystąpi w składzie: Angela Gaber- vocal (wokalistka etniczna, jazzowa, liryczna- Polska), Lukasz Sabat- saksofon (instrumentalista, tancerz, aktor, performer- Polska), Alexander Chikmakow- gitara (kompozytor, aranżer, improwizator i performer -Kazachstan).

Angela Gaber - wokalistka liryczna, etniczna jazzowa. Współpracowała z: Lechem Dyblikiem- pieśń rosyjska, WIDYMO- zespół pieśni karpackiej, Tygiel Folk Banda- muzyka bałkańska, Matragona- etno folk, Caravana- muzyka świata, Kapela na Dobry dzień- muzyka Pogranicza, Pawłem Steczkowskim- pieśni internowanych.

 

Łukasz Sabat - uczestniczy w wielu projektach muzycznych z różnych sfer muzyki. Inspiracje czerpie z każdego dobrego w jego uznaniu brzmienia od klasyki, przez, acid jazz, jazz, funky, brak-beat, aż po drum and bass i muzykę mocno eksperymentalną. Na swoim koncie ma wiele występów w kraju i za granicą. Przez dłuższy okres czasu tworzył muzykę pod pseudonimem artystycznym Luke Klaris. Stylista ,wizażysta, analityk kolorysta.

Alexander Chipmakow - kompozytor, aranżer, improwizator i performer z Almaty- Kazachstan poruszający w elektroakustycznych konwencjach muzycznych.Profesjonalny muzyk jazzowy i klasyczny. Nauczyciel gry na gitarze klasycznej. W latach 2002-2004 - tworzył duo "Barokko" ("Baroque") z V. Schahova (flet). 2005-2006 - występował wspólnie z Armanem Murzagalievem (skrzypce, USA). Od 2004 roku aktywny członek niezależnej grupy kreatywnej [antiparty gang] (Almaty, KZ), która skupiła swoje wysiłki na promocji współczesnej sztuki multimedialnej w Kazachstanie i Centralnej Azji.

JPGNULL (325,90KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 04-11-2011 11:08
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:04