10.8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Podsumowanie obchodów Roku Czesława Miłosza w Przemyskiej 15-stce

 We wtorek 25 października br. w  szkole podstawowej nr 15 w Przemyślu odbyło się podsumowanie szkolnych obchodów Roku Czesława Miłosza. W tym spotkaniu udział wziął Wojciech Błachowicz Zastępca Prezydenta Miasta, który podziękował za zaangażowanie i wręczył okolicznościowe dyplomy. W trakcie tej uroczystości niejednokrotnie nawiązano do ponadczasowej twórczości Noblisty poprzez jej artystyczną prezentację.
Uczestnicy spotkania mieli okazję spróbować ulubionych łakoci Czesława Miłosza – ciasteczek z makiem o nazwie „Śliżyki Wileńskie”. Poeta marzył, aby w podręcznikach zamieszczane były jego wiersze pochwalające życie. Jednym z takich jest wiersz „Godzina”, zawierający jakże piękną i uniwersalną myśl: „Życie to jest szczęście”. Właśnie ten cytat stał się zarówno myślą przewodnią realizowanego w przemyskiej Szkole projektu, jak i tytułem okolicznościowej wystawy.
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację tego projektu. 

 

JPGPodsumowanie obchodów Roku Czesława Miłosza w Przemyskiej 15-stce

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl