-1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Obchody Jubileuszu 100-lecia Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Markiana Szaszkiewicza w Przemyślu

Nabożeństwo liturgiczne w Greckokatolickim Soborze Archikatedralnym św. Jana Chrzciciela w Przemyślu rozpoczęło oficjalne obchody Jubileuszu 100-lecia Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Markiana Szaszkiewicza w Przemyślu. Tuż po nim nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy okolicznościowej na budynku Szkoły. Podczas oficjalnych uroczystości w Centrum Kulturalnym w Przemyślu Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla w imieniu mieszkańców i władz samorządowych złożył społeczności szkolnej gratulacje i życzenia. Na pamiątkę tej uroczystości podarował okolicznościowy grawerton. Oprócz przedstawicieli władz konsularnych polskiego i ukraińskiego parlamentu, zaproszonych gości, nauczycieli, uczniów i ich rodziców w wydarzeniu tym udział wzięli radni Rady Miejskiej w Przemyślu wraz z Janem Bartmińskim Przewodniczącym Rady Miejskiej.
Podczas uroczystości Piotr Pipka Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Markiana Szaszkiewicza w Przemyślu przypomniał zgromadzonym jej historię. Podziękował wszystkim, którzy przez te wszystkie lata wspierali działalność i angażują się stale w rozwój tej placówki oświatowej.
Wydarzenie to przyciągnęło do Przemyśla przedstawicieli mediów z Polski i Ukrainy. W wywiadzie dla Polskiego Radia Robert Choma Prezydent Przemyśla podkreślił, iż istnienie i aktywna działalność Szkoły jest jednym z ważnych elementów wielokulturowości Przemyśla. Zapewnił, iż stale zabiega o budowanie pozytywnych relacji i rozwój współpracy na wielu płaszczyznach zarówno społecznych, jak i gospodarczych. Markijan Malski Ambasador Ukrainy w Polsce potwierdził zaangażowanie prezydenta w sprawy mniejszości polskich mieszkających na Ukrainie. Dodał, iż sprawa Domu Polskiego we Lwowie jest priorytetem Prezydentów Polski i Ukrainy. Zapewnił o swojej przychylności i wsparciu działań oraz rychłym zakończeniu tej ważnej kwestii.
Wydarzenie to było również jubileuszem 20-lecia wznowienia działalności szkoły. Dzień wcześniej w przemyskim oddziale Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli odbyła się Konferencja Naukowa pt. ”Szkolnictwo ukraińskie w Przemyślu”. Uroczystości jubileuszowe zakończyły: Koncert Galowy szkolnych zespołów artystycznych w Centrum Kulturalnym w Przemyślu oraz Spotkanie absolwentów z wychowawcami klas i nauczycielami. Organizatorami uroczystości byli: Dyrekcja i Grono Pedagogiczne  Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. Markiana Szaszkewicza w Przemyślu. Jubilatce jeszcze raz gratulujemy.

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 02-11-2011 13:27
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:02