Energiczne otrząsanie pierwszaków!

W Gimnazjum nr 3 w Przemyślu pierwszoklasiści muszą okazać  prawdziwy hart ducha, by mogli stać się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Co roku, w październiku,  ich  uczniowskie zdolności i predyspozycje są sprawdzane podczas ‘Otrzęsin’.

Tak też było i tym razem.  „Test na nieustraszonego gimnazjalistę” rozpoczynał się pokonaniem toru przeszkód. Podstępne tunele z hula-hop, bieg przez płotki, czy pokonanie ciemnej jaskini to nic w zestawieniu z koniecznością ucałowania ryjka świnki Romualdy, a właściwie świnkowego  szkieletu.  Opory były. Następnie uczniowie wpadli w ręce dwóch ekscentrycznych trenerów, którzy przeprowadzili rozgrzewkę – bieg do szkoły w stylu dowolnym. Zasapani, acz roześmiani od ucha do ucha żacy, nie przeczuwali, że za moment będą musieli gwałtownie wydorośleć, bowiem zostaną brutalnie pozbawieni mleka pod nosem – czekało ich golenie. ‘Golenie żółtodzioba’. Gładkolicy już pierwszoklasiści mogli przystąpić do kolejnej konkurencji – ‘Konkursu Piosenki Dziwnej’. Wylosowali bardzo trudne urywki z podręczników do przedmiotów ścisłych, by wyśpiewać treść na melodię znanego szlagieru „Wlazł kotek na płotek’. Oj, cienko śpiewali. Tańczyli także, jak im zagrano, bowiem ‘Taniec z uczniami’ też stanowił konkurencję otrzęsinową. Na koniec, swe uzdolnienia zaprezentowali klasowi kreatorzy mody, proponując projekty niekonwencjonalnego ubioru szkolnego. Trudno przewidzieć, co na to Dyrekcja, ale uczniom prezentowane ‘mundurki’ z bibuły, gazet, worków na śmieci etc. bardzo przypadły do gustu. Po podsumowaniu wszystkich zadań, ogłoszono wyniki.  Rywalizację wygrali uczniowie z klasy Ib, ale to wszyscy uczestnicy imprezy wzorowo zdali egzamin na rasowego gimnazjalistę. Kolejnym punktem dnia było ślubowanie, podczas którego pierwszoklasiści uroczyście przyrzekali wzorowo reprezentować swoją szkołę i swym postępowaniem dawać przykład innym. Po tym ważnym zapewnieniu, przyszedł czas na tańce i hulanki – czyli dyskotekę.

„Otrzęsiny” to miła szkolna tradycja i dobra okazja, by zintegrować społeczność szkolną. Imprezę przygotowali uczniowie klas trzecich, pod bacznym okiem swych wychowawców.

JPGNULL (144,05KB)

JPGNULL (155,39KB)

JPGNULL (155,64KB)

JPGNULL (140,93KB)

Opublikował(a):  Data publikacji: 24-10-2011 15:20 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 24-10-2011 15:20

Na skróty