0 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Krakowsko - przemyska koalicja dla serca

21-22 października 2011 roku w Zamku w Krasiczynie odbędzie się Jubileuszowa Sesja z okazji XV-lecia powstania Stowarzyszenia Metalowych Serc w Przemyślu oraz Sympozjum Naukowe „Kardiologia i Kardiochirurgia w XXI wieku”. 
Intesywny rozwój kardiologii inwazyjnej w Przemyślu odbywa się dzięki współpracy z kardiologami z Krakowa.


Honorowy patronat nad uroczystością objął Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta, Metropolita Przemyski Arcybiskup Józef Michalik - Przewodniczący Episkopatu Polski, Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma, Prof. Antoni Dziatkowiak Dyrektor Instytutu Kardiologii w Krakowie w latach 1979-2001.


Pracownia Hemodynamiki Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu została utworzona w 2003 roku dzięki inicjatywie krakowskich kardiologów – Prof. Dariusza Dudka, dr Jacka Legutko i dr Stanisława Bartusia oraz ścisłej współpracy z władzami lokalnymi i kierownictwem szpitala. Była to pierwsza pracownia hemodynamiki w woj. Podkarpackim, która uruchomiła 24-h dyżur zawałowy, zabezpieczany przez lekarzy specjalistów 7 dni w tygodniu. Z kolejnymi latami oddział kardiologii dorównał poziomem świadczonych usług najnowszym standardom europejskim.
Aktualnie, obsadę dyżurową Pracowni Hemodynamiki zapewnia krakowska spółka Carint Sp z.o.o – lider w dziedzinie kardiologii inwazyjnej, prowadzący 13 oddziałów i pracowni hemodynamiki w południowo – wschodniej Polsce. Zarząd Carint Sp. z o.o.  wspólnie z dyrekcją szpitala oraz ordynator oddziału dr Alicją Pietruszka-Zasadny oprócz udzielania wysokospecjalistycznych świadczeń z zakresu kardiologii inwazyjnej zajmuje się promocją zdrowia.  Dlatego przy okazji  jubieleuszowej sesji Stowarzyszenia Metalowych Serc w Przemyślu odbędzie się specjalna prelekcja poświęcona zapobieganiu i leczeniu chorób serca.


Otwarty wykład dla pacjentów i ich rodzin odbędzię się dnia 21 października o godz.17.00 na Zamku w Kraniczynie. Wygłosi go prof. dr hab. n. med. Dariusz Dudek, Przewodniczący Asocjacji Sercowo – Naczyniowej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
Podczas otwarcia uroczystości będzie miało miejsce przekazanie sztandaru Stowarzyszenia Metalowych Serc w Przemyślu, wbicie gwoździ w tarczę pamiątkową, wręczenie medali okolicznościowych, a także odbędą się panele naukowo-dyskusyjne Kardiologicznego Sympozjum Naukowego.

Opublikował:  | Data publikacji: 20-10-2011 21:24
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:02