20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Odbyła się uroczystość poświęcenia i przekazania sztandaru dla Koła Nr 15 PSD w Przemyślu

W dniu 30-09-2011 odbyła się uroczystość poświęcenia i przekazania sztandaru organizacyjnego dla Przemyskiego Koła Terenowego Nr 15 PSD w Przemyślu. Goście zaproszeni przyjechali dzień wcześniej i przy kolacji nastąpiła integracja uczestników.
Poświęcenia sztandaru dokonał ks. Biskup Adam Szal w kościele Ks. Salezjanów, skąd przemaszerowali uczestnicy imprezy sztandarowej wraz z pocztami sztandarowymi z: ZG PSD w Bydgoszczy, ZR Ziemi Przemyskiej, ŚOW - z Dąbrowy Górniczej, ZW- Kielcach, Oddziału w Częstochowie, Oddziału w Ostrowie Wlkp., Oddziału w Pleszewie oraz z Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu, z którym Koło Nr 15 współpracuje.
Oprócz wymienionych pocztów maszerowali goście, którzy zaszczycili nas swoją obecnością  przedstawiciele diabetyków z: Dubiecka, Jasła, Krakowa, Krosna, Lwowa, Łodzi, Olkusza, Rzeszowa, Sanoka, oraz diabetycy z Przemyśla i okolic do "BELFERKA" przy ulicy Kraszewskiego, gdzie uroczystego przekazania dokonał Poseł na Sejm RP Piotr Tomański. Zgodnie z regulaminem PSD, Poseł wręczył sztandar Prezesowi Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Andrzejowi Baumanowi z prośbą o wręczenie go Prezesowi Przemyskiego Koła Terenowego Nr 15 Janowi Zrajko. Tak to też przebiegło. Jan Zrajko po prezentacji sztandaru wręczył go Pocztowi w składzie: Feliks Górski, Krystyna Kowalska, Krystyna Stanisławek. Nastąpiło symboliczne wbijanie gwoździ do drzewca sztandaru przez fundatorów i podpisy pod aktem nadania. Następnie Prezes ZG PSD Andrzej Bauman wraz z Vice Prezesem ZG PSD Ireną Klimczewską dokonali wręczenia odznaczeń przyznanych przez ZG na wniosek Zarządu Koła Nr 15.
Medal "ZA ZWYCIESTWO NAD CUKRZYCĄ" otrzymał Zdzisław Szakalicki za walkę z tą chorobą od 46 lat.
Złote odznaki "Zasłużony dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków" otrzymali: 1. Piotr Tomański - Poseł na Sejm RP, 2. Robert Choma - Prezydent Miasta Przemyśla, 3. Jan Pączek - Starosta Przemyski. 4. Mieczysław Jakiel - Dyrektor PGNiG w Sanoku, 5. Elżbieta Inglot Kobylańska z firmy "INGLOT", 6. Paweł Niedziałek - Firma Roche Polska, 7. Nodżak Mirosław - Prezes PWiK, 8. Krystyna Frankowska - Jamrozik, 9. Danuta Wiech - Naczelnik UM, 10. Irena Brodzińska z MOPS. 
Honorową Odznakę "Zasłużony dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków" otrzymało 21 osób, Medal XXX-Lecia PSD otrzymało 20 osób, Dyplomy uznania otrzymało 20 osób. Zarząd Koła Nr 15 uhonorował firmy i osoby, które pomagają Kołu w działalności, wydanymi przez siebie statuetkami. Wręczenia statuetek dokonali: Prezes Koła Jan Zrajko i Vice Prezes Lesław Jary.
Statuetkę "Super Przemyski Niedźwiadek" otrzymało 10 osób i Statuetkę "Przemyski Niedźwiade" również 10 osób.
Następnie zabrali głos przedstawiciele władz i bratnich organizacji diabetyków wręczając listy gratulacyjne i upominki. Prezes Koła Jan Zrajko podziękował wszystkim za przybycie, oraz za wkład pracy Komitetowi Organizacyjnemu tej imprezy. Po wyprowadzeniu sztandarów zaproszono na obiad. Wieczorem uczestnicy imprezy wzięli udział w uroczystej kolacji z wieczorkiem tanecznym przy obsłudze JD.
W trzecim dniu uczestnicy w wczesnych godzinach  porannych udali się autokarem na wycieczkę do Lwowa gdzie zwiedzono miasto i wzięto udział w spektaklu w Operze Lwowskiej. Powrót nastąpił po północy. W czwartym dniu po śniadaniu uczestnicy wyjechali wyciągiem krzesełkowym na najwyższą górę Przemyśla, gdzie wysłuchali ciekawych opowiadań przewodnika PTTK na temat Przemyśla i okolic. Po zjeździe wyciągiem na dolną stację przewodnik oprowadził uczestników po Przemyślu pokazując ciekawe zabytki. Po obiedzie nastąpiło pożegnanie i wyjazd do swoich miast.

Artykuł opracował Prezes Koła Nr 15 –Jan Mieczysław Zrajko

 

JPGOdznaczenia firmy Masarnia Kowalscy

JPGPoczty przez ołtarzem

JPGB. Tometczak E. Czubryt przekazują gratulacje i upominki

JPGNa cmentarzu Orląt we Lwowie

JPGOdznaczenie Posła Piotra Tomańskiego

JPGBp Adam Szal poświęca sztandar

Opublikował:  | Data publikacji: 20-10-2011 10:51
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 20-10-2011 11:37