10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zdobywcy Pucharu Tymbarku trenowali w szkółce Ajaxu Amsterdam

Zdobywcy Pucharu Tymbarku – Mistrzowie Polski w kategorii U-10 trenowali w szkółce Ajaxu Amsterdam, obejrzeli mecz mistrzów Holandii i pokonali swoich holenderskich rówieśników!

Mistrzowie i Mistrzynie Polski w piłce nożnej w kategorii U-10 – zdobywcy Pucharu Tymbarku, odwiedzili słynny stadion Ajaksu Amsterdam. Z jego trybun mieli okazję kibicować aktualnym mistrzom Holandii w starciu z zespołem AZ Alkmaar. Młodzi piłkarze i piłkarki uczestniczyli również w treningu poprowadzonym przez szkoleniowców klubu Ajax Amsterdam m.in. Arnolda Muhrena – Mistrza Europy z 1988 roku, grającego niegdyś w Ajaksie Amsterdam i Manchesterze United. Rozegrali także mecz przyjaźni z drużyną FC Amsterdam, wygrywając 1:0. 

Po odwiedzeniu stadionów takich jak Camp Nou, Wembley, Santiago Bernabeu oraz San Siro, przyszedł czas na słynny, piłkarski obiekt Ajaksu Amsterdam. To właśnie wyjazd na mecz i trening w młodzieżowej szkółce aktualnych mistrzów Holandii był główną nagrodą dla zwycięzców, rekordowego pod względem liczby uczestników, XI Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, w którym udział wzięło aż 85 000 dzieci z całej Polski. Drużyna dziewcząt z woj. lubelskiego i zespół chłopców z woj. śląskiego, które podczas Wielkiego Finału w Chorzowie stanęły na najwyższym stopniu podium, właśnie wróciły z wyprawy do Amsterdamu.

Najważniejszym punktem programu były treningi przeprowadzone przez znanych szkoleniowców klubu Ajax Amsterdam. W trakcie treningów, pod okiem wybitnych trenerów, dzieci miały możliwość poznania tajników systemu szkoleniowego, charakterystycznego dla tej najsłynniejszej w Europie szkółki piłkarskiej. Trener Arnold Muhren - Mistrz Europy z 1988 roku, grający niegdyś w Ajaksie Amsterdam i Manchesterze United, po treningu przeprowadzonym z drużyną chłopców, bardzo wysoko ocenił umiejętności młodych polskich piłkarzy: – Myślę, że w przyszłości wielu z nich będzie z powodzeniem reprezentować Wasz kraj w międzynarodowych rozgrywkach. Mocną stroną tej drużyny jest ich zespołowy styl gry,  w którym widać radość, jaką daje im futbol, co tak naprawdę, moim zdaniem, jest najważniejsze na tym etapie.

Drugi z trenerów Casimir Westerveld - obecny szkoleniowiec reprezentacji Ajaksu U-13, po zajęciach z naszymi piłkarkami, również był pod wrażeniem ich umiejętności: – W drużynie dziewczęcej dostrzegłem wiele prawdziwych talentów, które wyróżniają się wysokimi umiejętnościami technicznymi i niesamowitą motywacją do ciężkiej pracy na treningach. Pomimo, że tego typu trening był dla nich nowym doświadczeniem, wykonywały ćwiczenia z instynktowną perfekcją.

Uzyskane podczas treningów wskazówki przyniosły efekty już podczas późniejszych meczów rozgrywanych z holenderskimi rówieśnikami z drużyny FC Amsterdam. Oprócz efektownych dryblingów, parad bramkarskich i koronkowo wykańczanych akcji, można było zauważyć już u obydwu drużyn typowe dla holenderskiego stylu gry zachowania: gra z pierwszej piłki, krótkie podania czy przejmowanie inicjatywy w grze. Po zaciętej walce, w której młody holenderski bramkarz dokonywał niemal cudów, wielokrotnie ratując swoją drużynę z opresji, mistrzowie Polski U-10 zasłużenie pokonali swoich rówieśników 1:0. Dziewczynkom z Lubelszczyzny, pomimo ambitnej i wyrównanej walki nie udało się powtórzyć sukcesów swoich kolegów i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 0:2.

 – Jestem bardzo zadowolony zarówno z wyniku, jak i umiejętności, jakie zaprezentowali moi zawodnicy. Byliśmy zdecydowanie lepsi technicznie, panowaliśmy nad piłką i przede wszystkim graliśmy zespołowo. Trening w szkółce Ajaksu będzie dla chłopców wielką motywacją do dalszego rozwoju.  Pewne metody holenderskich szkoleniowców, postaram się wprowadzić do mojej pracy z młodzieżą. Nasza przygoda w Amsterdamie jest doskonałym ukoronowaniem drogi, jaką pokonaliśmy z podwórka na stadion, zdobywając Puchar Tymbarku – powiedział Bartłomiej Cieślak, trener drużyny chłopców ze Śląska.

– Na treningu i podczas meczu, dziewczęta dały z siebie wszystko. Jestem bardzo zadowolony i dumny z ich postawy. Moje podopieczne wiedzą już, że aby osiągnąć sukces, muszą ciężko pracować i nieustannie się rozwijać. Niektóre ze „złotych zawodniczek” z mojej drużyny, będą mogły wziąć udział w kolejnej edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, dlatego już teraz myślimy o tym, co zrobić, aby powtórzyć nasze wielkie osiągnięcie. – tak na gorąco skomentował występ swojej drużyny trener dziewczynek Grzegorz Starczynowski.

Stadion Amsterdam Arena zrobił na uczestnikach wyprawy niesamowite wrażenie. Najwięcej jednak emocji wywołała możliwość dopingowania z trybun stadionu piłkarzy legendarnego Ajaksu Amsterdam, którzy w meczu ligowym zmierzyli się z zespołem AZ Alkmaar. Możliwość obserwowania w piłkarskim pojedynku takich tuz futbolu jak Siem de Jong, Christian Eriksen, Bruno Barone Silva, Josmer Altidore czy Ruud Boymans, pozostawi  w pamięci dzieci niezatarte wrażenia.

Podczas wizyty w Amsterdamie, zdobywcy Pucharu  Tymbarku, odwiedzili również wiele niezwykłych miejsc m.in. Plac Dam, dzielnicę żydowską i targ kwiatowy oraz Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud.

Znana jest już również główna nagroda w XII Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, o którą walczyć będą młodzi piłkarze i piłkarki z całej Polski. Zwycięzcy kolejnej edycji, którzy staną na najwyższym stopniu podium, zobaczą mecz Mistrzów Europy, wyłonionych w przyszłym roku w Polsce i na Ukrainie.

Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym firma Tymbark.

Patronat honorowy nad Turniejem objęli: UEFA Grassroots, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Patronat mediowy nad Turniejem objęli: Piłka Nożna, Piłka Nożna Plus, Piłka Nożna Junior, Bravo Sport, Polska Dziennik Bałtycki, Polska Gazeta Wrocławska, Polska Kurier Lubelski, Echo Dnia, Głos Dziennik Pomorza, Głos Pomorza, Głos Szczeciński, Głos Koszaliński, Gazeta Pomorska, PORTAL INTERIA PL, PORTAL FUTBOLOWO.PL, Portal Interklasa.pl, www.pilkanozna.pl, www.wychowaniefizyczne.pl, www.u21.pl

Partnerami Turnieju są firmy Tetra Pak i Reporter Young.

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach:
www.zpodworkanastadion.pl oraz www.uks.info.pl  

Dodatkowych informacji udzielają:
Maciej Papierski – osoba odpowiedzialna za Turniej z ramienia PZPN: adres e-mail: maciej.papierski@pzpn.pl, tel.: 22 551 22 41
Przemysław Różowicz – osoba odpowiedzialna za Turniej z firmy Tymbark, adres e-mail: p.rozowicz@maspex.com, tel.: 33 870 84 55

Kontakt z mediami:
Agnieszka Olejkowska; agnieszka.olejkowska@pzpn.pl, tel. +48 516 663 204
Marek Kuleta, MG Network: adres e-mail: marek.kuleta@mgnetwork.pl, tel.: 22 824 31 35
Dorota Liszka, Tymbark: adres e-mail: d.liszka@maspex.com, tel. 33 870  82 04

JPGNULL (253,12KB)

JPGNULL (433,24KB)

JPGNULL (239,13KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 17-10-2011 12:23
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 17-10-2011 12:24