1.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Prezydent z wizytą we Lwowie

W czwartek 13 października br. Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla spotkał się z władzami samorządowymi Lwowa Panem Andrijem Sadowym Merem Lwowa i Vasilem  Kosivem Zastępcą Mera. W spotkaniu prezydentowi towarzyszył Jan Jarosz Naczelnik Wydziału Promocji oraz Marek Osiadacz Zastępca Dyrektora Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Rozmawiano na temat potrzeb zintensyfikowania działań związanych z wzajemną promocją turystyczną miast po obu stronach granicy i wspólnej organizacji zawodów sportowych. Podczas odbywających się tam targów turystycznych w bloku poświęconym promocji miast ofertę Przemyśla przedstawił Naczelnik Jarosz.
Podczas tego wyjazdu prezydent spotkał się również z urzędującym od niedawna Konsulem Generalnym RP we Lwowie Panem dr Jarosławem Drozdem. Podczas tej wizyty rozmawiano na temat spraw Polaków mieszkających we Lwowie. Konsul zapewnił o swoim wsparciu dla podejmowanych przez samorząd działań dotyczących Polaków zamieszkałych na Ukrainie. Omówiono również kwestie związane z transportem zniczy zbieranych w ramach trwającej akcji „Światełko Pamięci”. Tegoroczna zbiórka została rozszerzona o miejsca pamięci Polaków z Drohobycza. Konsul na ręce prezydenta przekazał podziękowania dla Wszystkich zaangażowanych w zbiórkę.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl