11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Rocznicowa wieczornica poświęcona Patronowi szkoły

5 października w naszej szkole odbyła się uroczysta wieczornica poświęcona obchodom 72.  rocznicy utworzenia Szarych Szeregów - patrona Gimnazjum nr 3 w Przemyślu. Gośćmi honorowymi byli: Komendantka Hufca  ZHP Ziemi Przemyskiej hm. Jadwiga Turek oraz członkowie Kręgu Stowarzyszenia Szarych Szeregów  im. Jana Kruka w Przemyślu, pod przewodnictwem Komendanta hm. Mariana Kasprowicza, który wygłosił krótką prelekcję na temat historii Kręgu oraz form jego działalności.  Przybyli także harcerze z zaprzyjaźnionej 21.Przemyskiej  Dryżyny Harcerskiej im. Szarych Szeregów.

Zebrani w sali widowiskowej goście, członkowie Grona Pedagogicznego, rodzice oraz uczniowie obejrzeli montaż słowno-muzyczny „ I iść będziemy w Polskę szarymi szeregami…”. Nastrojowe wiersze i harcerskie piosenki, oddające klimat wojennych dni i heroiczność postaw wielu Polaków, wywołały wzruszenie,  skłoniły do refleksji i zadumy nad polską historią. Część artystyczną przygotowała p.Małgorzata Klepacka, która zadbała także o oprawę muzyczną i występ chóru. Dekorację, która dopełniła całości historycznego widowiska, wykonała  p. Jolanta Kozłowska oraz p. Ewa Prajzner. Nad stroną techniczną czuwał p. Remigiusz Łuc.

Po części oficjalnej obchodów, nastąpiły pląsy i zabawy, przygotowane przez przybyłych harcerzy. Brali w nich udział przedstawiciele różnych  pokoleń, a wszyscy bawili się świetnie. To najlepszy dowód na to, że optymizm, humor, ludzka  życzliwość i serdeczność  nie znają pojęcia ‘wieku’. Mile spędzone chwile pozostaną na długo w pamięci.

JPGNULL (91,50KB)

JPGNULL (97,87KB)

JPGNULL (81,04KB)

JPGNULL (111,06KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 12-10-2011 13:46
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 12-10-2011 13:47