14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Jubileuszowy rajd ‘Gimstop’!

Szkolny Klub Turystyczny „Gimstopy” przy Gimnazjum nr 3 w Przemyślu  bardzo prężnie działa już od pięciu lat. Chcąc zaakcentować ten miły jubileusz oraz połączyć ideę wspólnego wędrowania z  Patronem szkoły - Szarymi Szeregami, których członkowie w latach przedwojennych tak bardzo przecież lubili piesze wędrówki po Polsce - opiekunowie Klubu postanowili zorganizować I Ogólnoszkolny Rajd „Z Patronem na szlaku”. Oferta turystyczna została skierowana do całej szkolnej społeczności: Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, rodziców oraz  uczniów. Odzew był natychmiastowy – blisko 200 chętnych zadeklarowało swą obecność na tej imprezie, która odbyła się w sobotę, 8 października 2011r.

Pogoda wystawiła na próbę charaktery turystów, bowiem po kilku tygodniach słońca i ciepła, w noc poprzedzającą rajd  zaczęła się jesienna słota i przejmujący chłód. Rankiem, na miejsce zbiórki dotarło więc ponad 150 najwytrwalszych piechurów, dla których warunki atmosferyczne nie mają większego znaczenia. Ta determinacja została nagrodzona, bo jak się później okazało, podczas rajdu nie spadła już ani kropla deszczu, świeciło słońce, a mimo niewysokiej temperatury, atmosfera wśród uczestników była gorąca.

Turyści zostali podzieleni na dwie grupy. Uczniowie klas pierwszych pokonali trasę: Grochowce - fort V – fort Helicha –Zielonka - Zniesienie. Opiekę nad gimnazjalistami sprawowali nauczyciele: Aneta Demko, Anna  Kustra, Anna Lubińska, Remigiusz Łuc, Anna  Pająk, Małgorzata Panecka, Renata Ruszczak. Rajdowiczów przez leśne ścieżki prowadził przewodnik PTTK pan Witold Bronkowski. Grupę drugą stanowili uczniowie klas drugich i trzecich i oni pod kierunkiem przewodnika PTTK pana Leszka Komana i pod opieką pana Dyrektora Stanisława Kołodzieja oraz swych pedagogów: Barbary Banasiewicz, Katarzyny Ciesielskiej, Antoniego Kanasa, Małgorzaty Klepackiej,  Barbary Matusiewicz, Anny Pipki, Damiana Schulza, Ewy Semań i Haliny Ziejło przebyli trudniejszą do pokonania trasę: z Dybawki przez Prałkowce, Wapielnicę, Zielonkę do Zniesienia. Zarówno w grupie pierwszej jak i w drugiej obecni na rajdzie rodzice dzielnie dotrzymywali kroku swym pociechom.

Około  godziny 14:00 wszyscy uczestnicy dotarli na Zniesienie, w okolice Kopca Tatarskiego, gdzie czekały już panie Beata Janiuś – pedagog szkolny oraz Ewa Prajzner – Prezes Klubu, które utrudzonych marszem częstowały ciepłą herbatą. Potem przy wspólnym ognisku pieczono kiełbaski i dzielono się wrażeniami. Po regeneracyjnym posiłku, przyszedł czas na dalsze atrakcje i miłe niespodzianki. W uznaniu za wkład opiekunów Klubu w popularyzowanie turystyki pani Beata Groszewska – przedstawiciel Przemyskiego Oddziału PTTK im. dra M. Orłowicza - przekazała na ręce pani Ewy Prajzner okolicznościowy dyplom oraz nagrodę książkową. Organizatorzy imprezy przygotowali także nagrody dla uczniów. W trakcie emocjonującego losowania uśmiechnęło się szczęście do 30 gimnazjalistów, którzy otrzymali upominki rzeczowe. Były też dyplomy i wyróżnienia dla indywidualnych reprezentantów klas, dla klasy która najliczniej wzięła udział w rajdzie oraz dla rodziców, którzy aktywnie wsparli swą obecnością imprezę. Każdy uczestnik otrzymał specjalnie przygotowaną na tę okazję, okolicznościową plakietkę.

Ogólnoszkolny Rajd „Z Patronem na szlaku” stworzył możliwość do połączenia kilku pokoleń miłośników turystyki pieszej, a sukces tego przedsięwzięcia jest gwarancją, że za rok zostanie zorganizowana kolejna taka impreza, która wzbogaca tradycje szkolne.

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 12-10-2011 13:43
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 12-10-2011 13:43