Serce sztuki w centrum Podkarpacia.

Od 1 lipca do 30 września 2011 roku na terenie województwa podkarpackiego odbyły się warsztaty z różnych dziedzin sztuki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Projekt o nazwie „The Heart of Art.” realizowany jest z ramienia oddziału lokalnego studenckiej organizacji AIESEC.

Zajęcia prowadzone były przez wolontariuszy z różnych krajów, między innymi
z Turcji, Chin, Słowacji czy też Rosji. Podsumowaniem warsztatów będzie wydarzenie na którym uczestnicy będą mogli wykazać się nowo zdobytymi umiejętnościami artystycznymi oraz wiedzą pozyskaną od zagranicznych prowadzących.

Projekt ten ma na celu pobudzenie potencjału twórczego młodych ludzi borykających z problemem niepełnosprawności w swoim życiu codziennym, rozwój ich osobowości, oraz poszerzanie horyzontów poprzez zdobywanie nowych umiejętności. Uczestnictwo w warsztatach dało niepowtarzalną okazje kontaktu z obcą kulturą, językiem i ciekawymi młodymi ludźmi z różnych państw. Udział w organizowanych zajęciach był nie tylko ciekawą drogą do zdobycia nowych umiejętności i dobrą zabawą, ale również okazją do nawiązania nowych niecodziennych znajomości, które mogą potwierdzić, że osoby niepełnosprawne mają takie same szanse rozwoju jak reszta społeczeństwa.

Pracowaliśmy z trzema stowarzyszeniami, które są niesamowicie zadowolone z partnerstwa. Zajęcia przebiegły po naszej myśli, a dzieci i młodzież niepełnosprawna bawiła i uczyła się malować, tańczyć czy też modelować. Poznali kulturę ludzi z odległych krajów, ich zwyczaje i historię. O sukcesie najlepiej świadczy uśmiech uczestników warsztatów. - mówi Tomasz Wiech, koordynator projektu.

Finałem projektu będzie wydarzenie w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, które odbędzie się 8 października w godzinach od 12 do 18. Podczas imprezy będzie można poznać wolontariuszy, zobaczyć prace dzieci, poznać kulturę innych krajów, a także posłuchać zespołów muzycznych i teatralnych. Przewidywane są liczne atrakcje m.in. możliwość spróbowania potraw z różnych zakątków świata.

Za projekt odpowiedzialna jest organizacja studencka AIESEC, która jest obecna w 107 krajach świata, liczy około 50 000 członków, jest największą organizacją pozarządową prowadzoną przez studentów. Główna działalność opiera
się na tworzeniu platformy dla młodych ludzi do rozwoju 5 kompetencji: przedsiębiorczości, odpowiedzialności społecznej, inteligencji emocjonalnej, umiejętności pracy w międzynarodowym środowisku oraz praktycznego uczenia się.

Więcej informacji o projekcie na facebook: www.facebook.com/the.heart.of.art !


###
Kontakt dla mediów:

--
Tomasz Wiech
Organizing Committee President The Heart of Art 2011  
Local Committee in Rzeszów
AIESEC in Poland
E-mail: 
Mobile: +48 533 017 345

 

Opublikował(a):  Data publikacji: 06-10-2011 11:48 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 04-02-2013 11:04

Na skróty