1.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Godziny zwiedzania wieży katedralnej

Informujemy, że zwiedzanie wieży przemyskiej Archikatedry jest możliwa od poniedziałku do soboty w godzinach od 9.30 do 16.30.

Ta 71 metrowa budowla to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów krajobrazu miasta. Od niedawna możemy podziwiać piekną iluminację świetlną na odnowionej Wieży katedralnej. Wieża została również udostępniona zwiedzającym. Zmodernizowano klatkę schodową (do pokonania będzie 260-stopni) a na najniższej kondygnacji znajduje się winda dla niepełnosprawnych. Co zobaczymy na górze? Przede wszystkim przepiekną panoramę Przemyśla, zabytkowe dzwony (m.in. pochodzący aż z 1766 r.), udostępnione też są cztery stanowiska z monitorami, które prezentują obraz z kamer zamontowanych na wieży.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl