Uroczyste nadanie imienia Ronda Paderborn

Logo FundacjiZ udziałem władz samorządowych Paderborn i Przemyśla w sobotę 1 października br. odbyło się uroczyste nadanie imienia Ronda Paderborn przy ul. Lwowskiej w Przemyślu. W wydarzeniu tym udział wzięli mieszkańcy, członkowie Towarzystwa Przyjaźni Przemyśl/Paderborn z obu tych miast oraz Radni Rady Miejskiej i zaproszeni goście. Odsłonięcia tablicy dokonali wspólnie Heinz Paus Burmistrz Paderborn, Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla oraz Karl Ernst Neumann Prezes Towarzystwa Przyjaciół Paderborn/Przemyśl. Podczas oficjalnego spotkania Prezydent poinformował Burmistrza Paderborn oraz gości z Niemiec o pomyśle nazwania jednej z ulic imieniem Honorowej Obywatelki Miasta Przemyśla Heidi Wernerus-Neumann.
W imieniu społeczności Partnerskiego Miasta za gest nadania rondu imienia Paderborn podziękował Heinz Paus. Dodał, iż jest to ważny symbol w budowaniu przyjaźni pomiędzy naszymi Miastami. Zapewnił, iż będzie ona kontynuowana i rozwijana o kolejne obszary.
Podczas międzynarodowej biesiady na przemyskim Rynku miał miejsce jeszcze jeden znaczący fakt. Na okręgu okalającym różę wiatrów została wmurowana tablica pokazująca kierunek i odległość z Przemyśla do Paderborn. Podczas odsłonięcia Prezydent poinformował, iż z czasem przybędzie tabliczek, które będą wskazywały kierunki i dystanse do wszystkich partnerskich miast.
Wspólne biesiadowanie sprzyjało wzajemnemu poznawaniu kultur, a także gastronomii i wyrobów regionalnych. Na stoiskach mieszkańcy mogli poznać typowe potrawy serwowane w Paderborn. Na scenie zagrały zespoły z Przemyśla i Paderborn. Jako Pierwszy zaprezentował się zespół PORT PRZEMYŚL, później zagrał zespół RENÉ MADRID Y SUS AMIGOS, grający muzykę inspirowaną rytmami latynoskimi. Na zakończenie zagrała LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW.

 

Projekt wspierany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej
Gefördert aus Mitteln der Stiftung für deutsch-polnische Zusammenarbeit   

JPGZ udziałem władz samorządowych Paderborn i Przemyśla w sobotę 1 października br. odbyło się uroczyste nadanie imienia Ronda Paderborn przy ul. Lwowskiej w Przemyślu. (345,22KB)

JPGZ udziałem władz samorządowych Paderborn i Przemyśla w sobotę 1 października br. odbyło się uroczyste nadanie imienia Ronda Paderborn przy ul. Lwowskiej w Przemyślu. (272,33KB)

JPGW konkursie wiedzy na temat Przemyśla i Paderborn wystartowały drużyny złożone z ich włodarzy i mieszkańców. Konkurs przygotowała Pani Beata Zawada. (276,75KB)

JPGZ udziałem władz samorządowych Paderborn i Przemyśla w sobotę 1 października br. odbyło się uroczyste nadanie imienia Ronda Paderborn przy ul. Lwowskiej w Przemyślu. (268,86KB)

JPGW konkursie wiedzy na temat Przemyśla i Paderborn wystartowały drużyny złożone z ich włodarzy i mieszkańców. Konkurs przygotowała Pani Beata Zawada. (344,32KB)

JPGZ udziałem władz samorządowych Paderborn i Przemyśla w sobotę 1 października br. odbyło się uroczyste nadanie imienia Ronda Paderborn przy ul. Lwowskiej w Przemyślu. (310,09KB)

JPGZ udziałem władz samorządowych Paderborn i Przemyśla w sobotę 1 października br. odbyło się uroczyste nadanie imienia Ronda Paderborn przy ul. Lwowskiej w Przemyślu. (318,66KB)

JPGZ udziałem władz samorządowych Paderborn i Przemyśla w sobotę 1 października br. odbyło się uroczyste nadanie imienia Ronda Paderborn przy ul. Lwowskiej w Przemyślu. (338,63KB)

JPGZespół RENÉ MADRID Y SUS AMIGOS, grający muzykę inspirowaną rytmami latynoskimi. (347,15KB)

JPGZespół RENÉ MADRID Y SUS AMIGOS, grający muzykę inspirowaną rytmami latynoskimi. (287,86KB)

JPGNa okręgu okalającym różę wiatrów została wmurowana tablica pokazująca kierunek i odległość z Przemyśla do Paderborn. (311,00KB)

JPGZ udziałem władz samorządowych Paderborn i Przemyśla w sobotę 1 października br. odbyło się uroczyste nadanie imienia Ronda Paderborn przy ul. Lwowskiej w Przemyślu. (349,05KB)

JPGJako Pierwszy zaprezentował się zespół PORT PRZEMYŚL (281,05KB)

JPGW konkursie wiedzy na temat Przemyśla i Paderborn wystartowały drużyny złożone z ich włodarzy i mieszkańców. (379,61KB)

JPGNa okręgu okalającym różę wiatrów została wmurowana tablica pokazująca kierunek i odległość z Przemyśla do Paderborn. (270,38KB)

JPGW konkursie wiedzy na temat Przemyśla i Paderborn wystartowały drużyny złożone z ich włodarzy i mieszkańców. Konkurs przygotowała Pani Beata Zawada. (247,80KB)

JPGW konkursie wiedzy na temat Przemyśla i Paderborn wystartowały drużyny złożone z ich włodarzy i mieszkańców. (264,68KB)

JPGUroczyste nadanie imienia Ronda Paderborn (288,76KB)

JPGWmurowywanie róży wiatrów i tablicy wskazującej kierunek i odległość do partnerskiego Miasta Paderborn (329,46KB)

JPGWspólne biesiadowanie sprzyjało wzajemnemu poznawaniu kultur, a także gastronomii i wyrobów regionalnych. Na stoiskach mieszkańcy mogli poznać typowe potrawy serwowane w Paderborn. (338,14KB)

JPGPo odsłonięciu tablicy przy róży wiatrów Wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia. (362,71KB)

JPGZ udziałem władz samorządowych Paderborn i Przemyśla w sobotę 1 października br. odbyło się uroczyste nadanie imienia Ronda Paderborn przy ul. Lwowskiej w Przemyślu. (266,62KB)

JPGWspólne biesiadowanie sprzyjało wzajemnemu poznawaniu kultur, a także gastronomii i wyrobów regionalnych. Na stoiskach mieszkańcy mogli poznać typowe potrawy serwowane w Paderborn. (363,76KB)

JPGW konkursie wiedzy na temat Przemyśla i Paderborn wystartowały drużyny złożone z ich włodarzy i mieszkańców. (388,23KB)

JPGZ udziałem władz samorządowych Paderborn i Przemyśla w sobotę 1 października br. odbyło się uroczyste nadanie imienia Ronda Paderborn przy ul. Lwowskiej w Przemyślu. (421,78KB)

JPGJako Pierwszy zaprezentował się zespół PORT PRZEMYŚL (314,58KB)

JPGZ udziałem władz samorządowych Paderborn i Przemyśla w sobotę 1 października br. odbyło się uroczyste nadanie imienia Ronda Paderborn przy ul. Lwowskiej w Przemyślu. (257,60KB)

JPGZ udziałem władz samorządowych Paderborn i Przemyśla w sobotę 1 października br. odbyło się uroczyste nadanie imienia Ronda Paderborn przy ul. Lwowskiej w Przemyślu. (327,22KB)

JPGZ udziałem władz samorządowych Paderborn i Przemyśla w sobotę 1 października br. odbyło się uroczyste nadanie imienia Ronda Paderborn przy ul. Lwowskiej w Przemyślu. (299,96KB)

JPGNa okręgu okalającym różę wiatrów została wmurowana tablica pokazująca kierunek i odległość z Przemyśla do Paderborn. (304,51KB)

JPGWspólne biesiadowanie sprzyjało wzajemnemu poznawaniu kultur, a także gastronomii i wyrobów regionalnych. Na stoiskach mieszkańcy mogli poznać typowe potrawy serwowane w Paderborn. (312,00KB)

Opublikował(a):  Data publikacji: 03-10-2011 11:27 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 04-02-2013 11:02

Na skróty