III Szkolny Nocny Maraton Filmowy w Gimnazjum nr 3 oraz spotkanie Z Gienkiem Loską!

Powoli tradycją Gimnazjum nr 3 w Przemyślu staje się zjawisko chronicznego niedosypiania gimnazjalistów w czasie weekendów. A to za sprawą wspólnej pasji – miłości do kina! By umożliwić młodym miłośnikom X Muzy wspólne spotkania, nauczyciele organizują dla nich kilkunastogodzinne zajęcia, które rozpoczynają się w piątkowe popołudnia, a kończą w sobotnie poranki. Chętnych jest tak wielu, że szkolna sala widowiskowa pęka w szwach i konieczna jest selekcja uczestników. 

Tym razem 16.09.20011r., z piątku na sobotę, to pierwszoklasiści (uczniowie klasy Ib i Id) mieli odczuć na własnej skórze siłę owej bezsenności. Ufnie, z własnej woli (zapewne nie wiedząc do końca, co ich czeka), wzięli udział w takim całonocnym filmowym maratonie. Dobrze przygotowali się na tę okoliczność, przynosząc ze sobą niezbędny ekwipunek: koce, śpiwory, poduszki, a także zapasy kanapek, energetycznych batoników i ożywczych soków. Dla głodomorów, przed godziną duchów, zastała zamówiona także regeneracyjna pizza. Atmosfera była niepowtarzalna, nikt nie myślał nawet o spaniu.

Nocne Polaków rozmowy o gatunkach filmowych, efektach specjalnych czy sztuce dubbingu snuły się w najlepsze, gdy nagle stało się coś zupełnie nieoczekiwanego. Otóż późną nocą, w progu szkolnej sali widowiskowej stanął… Gienek Loska! Zwycięzca programu „X-Factor”! Jak się okazało, koncertował w Przemyślu i po występie został zaproszony przez p.Remigiusza Łuca, nauczyciela matematyki, do złożenia wizyty w Gimnazjum nr 3 w Przemyślu. I zgodził się! Jakież było zaskoczenie kinomaniaków, gdy zobaczyli gwiazdę popularnego show w drzwiach swojej szkoły. Podczas krótkiego spotkania, wokalista podzielił się z zebranymi swoimi życiowymi doświadczeniami oraz muzycznymi pasjami. Opowiadał, czym zajmował się jako nastolatek i co ukształtowało jego wrażliwość na muzykę. Wspólnie spędzone chwile na pewno pozostaną na długo w pamięci. Po raz kolejny życie dowiodło, że to ono pisze najlepsze scenariusze i dostarcza takich emocji, jakich nie znajdziemy w nawet najbardziej kasowym filmie sensacyjnym! 

Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: p.Katarzyna Ciesielska, p.Anna Lubińska, p.Małgorzata Klepacka, p.Remigiusz Łuc. Następne całonocne szkolne spotkania filmowe już niebawem.

JPGNULL (157,54KB)

JPGNULL (153,27KB)

JPGNULL (119,11KB)

JPGNULL (134,75KB)

Opublikował(a):  Data publikacji: 23-09-2011 14:50 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 23-09-2011 14:50

Na skróty