14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Miasta Przemyśl i Truskawiec podpisały umowę o współpracy

Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla gościł dziś (tj. 23 września br.) delegację z ukraińskiego, partnerskiego miasta Truskawiec w składzie Rusłan Kozyr Mer Miasta, Jurij Javorski Zastępca Mera, Orest Matkivski Radny Rady Powiatu, przedsiębiorca budowlany oraz Myroslav Bilyk manager firmy budowlanej z Truskawca. Podczas spotkania rozmawiano na temat możliwości realizacji wspólnych projektów i korzystania z programu Polska-Białoruś-Ukraina. Na zakończenie spotkania została podpisana umowa o współpracy pomiędzy miastami Przemyśl i Tryskawiec.
Zakłada ona rozwijanie współpracy w dziedzinach gospodarki, pomocy społecznej, kultury i edukacji, a także nauki i ochrony zdrowia. Jej głównym celem jest pogłębianie kontaktów pomiędzy mieszkańcami naszych miast. Na mocy tej umowy stwarzane będą wspólne warunki dla współpracy pomiędzy przedsiębiorcami oraz możliwe będzie wspólne uczestnictwo w projektach i staraniach o dotacje na realizacje różnych przedsięwzięć. Dokument ten jest kolejnym, pozytywnym sygnałem i przybliża Przemyśl i Truskawiec do realizacji wspólnego projektu w ramach programu Polska-Białoruś Ukraina.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGMiasta Przemyśl i Truskawiec podpisały umowę o współpracy

JPGMiasta Przemyśl i Truskawiec podpisały umowę o współpracy

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl