22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zapowiedzi imprez PCKiN

Z cyklu „BARWY BLUESA”

ALVON JOHNSON ALL STARS BLUES BAND


13 października 2011 r. (czwartek), godz.19.00, Klub „Niedźwiadek”
Bilety w cenie 20 zł do nabycia w biurze Klubu „Niedźwiadek” Rynek 1 (tel. O16 678 46 91) oraz w sklepie „Musicland” ul. Serbańska 13 (tel. 016 675 01 82)

 

Alvon Johnson - pierwsza trasa koncertowa w Polsce

Alvon Johnson – to pochodzący z Kalifornii czarnoskóry gitarzysta, kompozytor, showman.
Twórczość Alvona Johnsona od początku inspirowana jest muzyką gitarową sław takich jak: Montgomery, Andre Segovia, Charlie Christian i oczywiście Jimi Hendrix. Na wokal Johnsona bez wątpienia duży wpływ mieli: Joe Williams, Johnny Hartman, Nat King Cole i Frank Sinatra.

Alvon w swojej karierze występował z wieloma znanymi artystami: The Drifters, The Shirelles, Bobby Day w sławnym utworze “Rocking’ Robin”, Otis Day and the Knights oraz Jimmie Rodgers na płycie Country and Western. Wzorował się na wielu ikonach bluesa: John Lee Hooker, Pee Wee Crayton, Little Joe Blue, Harmonica Fats, Sonny Green, Frankie Lee, Guitar Shorty, Lowell Folsom, Buddy Ace.
Alvon w swojej twórczości artystycznej zetknął się także z komedią. Współpracował ze sławnymi komediantami, wśród których warto wyróżnić nazwiska: Renaldo Rey, Robin Harris, Skillet i Leroy, Lawanda Paige z The Redd Foxx show. Dzięki temu Alvon na niezwykłe poczucie humoru. Artysta występował na scenach amerykańskich (Las Vegas, Atlantic City, Lake Tahoe oraz w innych miastach Stanów Zjednoczonych) oraz na arenie międzynarodowej: w Malezji, Rosji, Chinach, Francji, Włoszech, Japonii, Nowej Zelandii, Kanadzie, Australii.
Alvon Johnson jest Gitarzystą Roku 2005, prestiżowego ‘Guitar Player’, byłym wokalistą grupy "The Coasters" uhonorowanej w muzeum Rock and Roll Hall of Fame. Jego płyta “The Blues Grew” była nominowana do nagrody Outstanding Blues Album 2004 i uznana za jedną z dziesięciu najlepszych płyt w Japonii w 2005 roku. Jego ostatnia płyta “Guitars and Cars” została oceniona jako jedna z dziesięciu najlepszych płyt w 2008 roku przez prestiżowy magazyn muzyczny “Real Blues ”.

Na swojej pierwszej trasie koncertowej w Polsce Alvon wystąpi z zespołem Łukasza Gorczycy w składzie:
- Łukasz Gorczyca - bass,
- Jacek Prokopowicz - hammond B3,
- Paweł Dobrowolski - dr ( zespół A.M. Jopek)

 

JPGAlvon Johnson - pierwsza trasa koncertowa w Polsce

Opublikował:  | Data publikacji: 22-09-2011 15:34
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:04