-3 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Europejski Dzień bez Samochodu w Przemyślu

Drodzy Mieszkańcy Przemyśla!

W tym roku Przemyśl dołączył do grona miast biorących udział w kampanii Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, która jest odpowiedzią na negatywne skutki stale wzrastającego ruchu samochodowego w miastach. Coraz częściej ludzie – również mieszkańcy naszego miasta, narzekają na zanieczyszczenie powietrza, wysoki poziom hałasu, wypadki, zajmowanie coraz większej przestrzeni przez samochody. Dlatego tez postanowiłem podjąć próbę zachęcenia naszej społeczności do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń, a mianowicie ograniczenia używania samochodów na krótkich dystansach i korzystania z innej formy transportu. Osobiście wybrałem rower i spacer.


Podczas trwania kampanii, w połowie września, w całym kraju odbędą się dziesiątki spotkań, akcji edukacyjnych i sportowych. Pozostawienie w garażu własnego samochodu – przynajmniej 22 września podczas Europejskiego Dnia bez Samochodu będzie nie tylko wsparciem tej ciekawej kampanii, ale również dowodem odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego naszego miasta. Kierowcy, którzy zdecydują się na to rozwiązanie będą mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską za okazaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu wraz z prawem jazdy.


Gorąco zachęcam do włączenia się w realizację tego pomysłu.

Prezydent Miasta
Robert Choma

 

Program Europejskiego Dnia bez Samochodu w Przemyślu:


10.00 - Rynek Starego Miasta - otwarcie Europejskiego Dnia bez Samochodu przez Prezydenta Miasta Przemyśla

11.00 - Rynek Starego Miasta -  rozpoczęcie zawodów rowerowych dla dzieci /dla oczekujących na start konkursy plastyczne, pogadanki nt bezpieczeństwa na drodze, pokaz wzorowo ubranego rowerzysty/

13.00 - przejazd na rowerach przez ul. Kazimierza Wielkiego na Plac Niepodległości (wspólne zdjęcie)

ok.15.00 - zakończenie imprezy

10.00 - 13.00 -
na wyłączonym z ruchu komunikacyjnego odcinku Wybrzeża Ojca Świętego Jana Pawła II od ul. Krasickiego do ul. Rzecznej - konkurs plastyczny na najciekawszy rysunek kredą związany z hasłem kampanii „Wybierz wygodną alternatywę! Nie warto zamykać się w samochodzie” dla dzieci z najmłodszych klas Szkoły Podstawowej Nr 16 w Przemyślu

Uwaga kierowcy!

W związku z organizacją w naszym mieście  Europejskiego Dnia bez Samochodu w dniu 22 września br. z ruchu komunikacyjnego wyłączony zostanie odcinek Wybrzeża Ojca Świętego Jana Pawła II od ul. Krasickiego do ul. Rzecznej.

 

Regulamin zawodów rowerowych

Formularz zgody na udział dziecka w zawodach

JPGEuropejski Dzień bez Samochodu

Opublikował:  | Data publikacji: 14-09-2011 14:49
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:08