2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Rozmawiano o przyszłości unijnej polityki regionalnej

W poniedziałek 5 września br. w sali audytoryjnej podkarpackiego urzędu marszałkowskiego Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla uczestniczył w seminarium na temat projektu nowej perspektywy finansowej UE i szans Podkarpacia na dotychczasowe utrzymanie wsparcia rozwoju regionu z funduszy unijnych. Gościem specjalnym seminarium była prof. Danuta Hübner, przewodnicząca komisji rozwoju regionalnego Parlamentu Europejskiego. Organizatorami tego wydarzenia byli Mirosław Karapyta Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Elżbieta Łukacijewska Eurodeputowana.
Podczas tego spotkania Przewodnicząca Hübner poinformowała o stanie prac nad nowym budżetem UE na lata 2014-2020. Zapewniła, że dotychczasowa propozycja budżetowa Komisji Europejskiej oraz stanowisko Parlamentu Europejskiego zapewniają Polsce nie mniejszy poziom finansowania, niż w obecnym okresie. Ale negocjacje nad budżetem dopiero się zaczynają i trudno już dziś przesądzić o ich wynikach.
W swoim wystąpieniu Prezydent Przemyśla apelował o dobre wykorzystywanie środków pieniężnych przeznaczonych na budowanie międzynarodowych, dobrosąsiedzkich relacji przez samorządy. Wspomniał o potrzebie realizowania wspólnych projektów, które pozwalają się rozwijać na wielu płaszczyznach społecznych, a także gospodarczych.

Tekst: Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta
Zdjęcia: Monika Konopka
Biuro Prasowe Marszałka Województwa Podkarpackiego

JPGRozmawiano o przyszłości unijnej polityki regionalnej

JPGRozmawiano o przyszłości unijnej polityki regionalnej

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl