9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

20-sta Rocznica Niepodległości Ukrainy

Z okazji 20 – rocznicy Niepodległości Ukrainy Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla oraz Jan Bartmiński Przewodniczący Rady Miejskiej wraz z Marią Tucką Radną Rady Miejskiej w Przemyślu złożyli kwiaty na cmentarzu wojskowym w Pikulicach. W uroczystości udział wzięli również Konsulowie Sergij Sydiuk oraz Sergij Dyryza przedstawiciele Konsulatu Generalnego Ukrainy w Lublinie.
Podczas okolicznościowego wystąpienia Prezydent złożył życzenia Ukraińcom przybyłym na tę uroczystość. Życzył, aby Ukraina nie ustawała w budowaniu demokracji oraz jak najszybszego wejścia w struktury Unii Europejskiej. Dodał, iż jest wyraźna potrzeba społeczna i gospodarcza likwidacji bariery jaką obecnie jest przekraczanie granicy.
Konsul Sergij Dyryza – w sowim wystąpieniu - niejednokrotnie podkreślał, iż Polacy byli pierwszymi, którzy uznali niepodległość swojego sąsiada. Mówił również o potrzebie działań na rzecz budowy prawdziwego wymiaru demkoracji na Ukrainie i pielęgnowania dobrosąsiedzkich stosunków z Polską.
W pierwszych dniach września odbędą się oficjalne uroczystości z okazji 20 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Ukrainę w placówkach dyplomatycznych.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPG20-sta Rocznica Niepodległości Ukrainy (591,45KB)

JPG20-sta Rocznica Niepodległości Ukrainy (538,32KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 25-08-2011 11:06
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:01