Pierwszy inwestor w przemyskiej strefie ekonomicznej -Video

W piątek 19 sierpnia br. w Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyła się konferencja prasowa poświęcona pierwszemu inwestorowi w przemyskiej strefie ekonomicznej. Organizatorem był Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla, a udział w niej wzięli: Pan Marek Indyk Dyrektor Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Pan Andrzej Pichur właściciel firmy REM II Sp. z o.o., która wygrała przetarg na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie strefy.
Prezydent Choma na wstępie pogratulował przemyskiemu przedsiębiorcy odważnego ruchu. Dodał, iż jest to dobry sygnał dla innych przedsiębiorców szukających terenów inwestycyjnych. Robert Choma mówił, iż nieustannie czynione są zabiegi związane z promocją terenów inwestycyjnych Przemyśla zarówno w kraju, jaki za granicą przy współpracy z miastami partnerskimi Przemyśla.
Dyrektor Marek Indyk mówił o dobrej współpracy z samorządem Przemyśla i pozytywnie ocenił starania i zaangażowanie Prezydenta Przemyśla w rozwój przemyskiej strefy ekonomicznej. Dodał, iż jest to teren szczególnie atrakcyjny z uwagi na jego położenie i dobre skomunikowanie. Prowadzony obecnie proces uzbrajania terenów jest dodatkowym atutem i czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi.
Pan Andrzej Pichur inwestor, właściciel firmy REM II Sp. z o.o. poinformował, iż firma jeszcze w tym roku chce rozpocząć działania inwestycyjne na terenie strefy. Nie zmieni się profil działalności, a na terenie strefy powstanie inwestycja za blisko 6 mln zł o powierzchni ponad 5 tys. metrów kwadratowych w którym utworzone zostaną nowe miejsca pracy. Obecnie w firmie pracuje i współpracuje z nią na stałe ponad 200 osób. Firma REM II to znany i ceniony w Polsce i Europie producent okien i drzwi. Około 30% produkcji stanowią produkty eksportowane do: Włoch, Niemiec, Francji, Słowacji i na Ukrainę.
Tereny przemyskiej podstrefy zlokalizowane są w przemysłowej strefie miasta przy ul. Pustej i Ułańskiej o dobrej dostępności komunikacyjnej z bezpośrednim dostępem do bocznic kolejowych. Aktualnie trwają na nim prace związane z uzbrojeniem. Wartość projektu uzbrojenia terenu inwestycyjnego wynosi 23 mln PLN przy 82% dofinansowaniu z funduszy unijnych.

 


Kontakt dla inwestorów (w zakresie lokalizacji, uzbrojenia i zagospodarowania terenu):

Urząd Miejski w Przemyślu,
Wydział Inwestycji
Rynek 1, tel. +48 16 6752063
wspolpraca@um.przemysl.pl


Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGPierwszym inwestor w przemyskiej strefie ekonomicznej (585,79KB)

Opublikował(a):  Data publikacji: 22-08-2011 08:04 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 04-02-2013 11:05

Na skróty