2.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wizyta austriackiej delegacji w Przemyślu

We wtorek 9 sierpnia br. w Przemyślu gościła austriacka delegacja w składzie: Dr Gerold Ortner z żoną Stefanią – Konsul Honorowy RP w Grazu, Peter Rieser z żoną Marią– poseł do Landtagu w Styrii, Prezes Czarnego Austriackiego Krzyża oraz płk Dieter Allesch - Prezes Czarnego Austriackiego Krzyża Oddział w Styrii. Goście odwiedzili miejsca pamięci poświęcone żołnierzom armii austro-węgierskiej. Oprócz wizyty na przemyskich cmentarzach udali się również do Bryliniec, gdzie oddali hołd żołnierzom na usytuowanej tam kwaterze.
Podczas spotkania z Robertem Choma Prezydentem Miasta Przemyśla rozmawiano na temat planów zorganizowania w 2014 roku centralnych obchodów Wybuchu I Wojny Światowej w Przemyślu. Austriacy wyrazili uznanie i wdzięczność za wzorowe sprawowanie opieki nad miejscami pamięci. Podczas spotkania Prezydent otrzymał również zaproszenie do przyjazdu z rewizytą do Austrii.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl