1.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Prezydent z wizytą we Lwowie

Podczas wyjazdu do Lwowa w środę 10 sierpnia br. Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla spotkał się z Konsulem Generalnym RP we Lwowie Andrzejem Drozdem. Rozmawiano na temat rozwinięcia współpracy kulturalnej poprzez zaplanowanie wspólnego kalendarza wydarzeń. W założeniu byłyby to wydarzenia, które pozwolą na prezentację przemyskich wystaw, zespołów folklorystycznych oraz rozszerzenie możliwości uczestnictwa polskiej młodzieży w uroczystościach rocznicowych. Konsul przekazał również pozytywną informację związaną z wprowadzeniem elektronicznej obsługi wydawania wiz. System pozwolił na dużo sprawniejszą obsługę osób ubiegających się o ich wydanie. Podczas spotkania w Konsulacie Prezydent rozmawiał również o kwestiach związanych ze wznowieniem rozmów na temat Domu Kultury Polskiej we Lwowie.
W tej sprawie Prezydent rozmawiał również z Andrijem Sadowym Merem Lwowa. Na jego ręce złożył podpisany wspólnie z Janem Bartmińskim Przewodniczącym Rady Miejskiej w Przemyślu list, w którym podtrzymuje potrzebę zawieszonych jakiś czas temu rozmów w sprawie Domu Polskiego we Lwowie. W niniejszym liście Prezydent pisze między innymi: „Kwestia przekazania odpowiedniego budynku społeczności polskiej na Ukrainie jest bardzo żywo dyskutowana w wielu środowiskach przemyskich, co wynika nie tylko z chęci pomocy rodakom mieszkającym za wschodnią granicą Polski, ale także z nadziei na kontynuowanie i rozwój partnerskich kontaktów z naszymi ukraińskimi przyjaciółmi, opartych na zrozumieniu i dobrze pojętej wzajemności.” W chwili obecnej samorząd Przemyśla oczekuje na podanie terminu spotkania przez stronę ukraińską.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl