18 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności

 • przeprowadzka_1.jpeg Przenosimy się! 19-07-2019 16:01

  Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zakończył się remont i adaptacja budynku przy ul. Ratuszowej 1 na potrzeby Urzędu Miejskiego. Od kilku dni trwają przenosiny części wydziałów do nowej siedziby. Pozwoli to na skupienie dotychczas rozrzuconych w wielu miejscach komórek Urzędu, ułatwiając mieszkańcom załatwianie swoich spraw, a także zwolnienie dotychczas wynajmowanych (ul. Katedralna 5) lub będących w złym stanie technicznym budynków (ul. Matejki 1).

 • BTP2019 - DIRT1.jpeg Znamy szczegóły tegorocznego Bike Townu 18-07-2019 15:36

  Już po raz szósty na ulicach zabytkowego miasta Przemyśla w dniach 17 i 18 sierpnia odbędzie się Festiwal Rowerowy Bike Town 2019. Jest to spektakularne wydarzenie plenerowe, na które zjeżdżają się rowerowi miłośnicy z całej Polski i zagranicy.

 • drugie konsultacje.jpeg Zapraszamy na III spotkanie konsultacyjne w sprawie powołania Parku Kulturowego 18-07-2019 10:49

  Szanowni Państwo,
  W imieniu Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna, Dyrektora Przemyskiej Biblioteki Publicznej Macieja Waltosia oraz Zespołu ds. Utworzenia Parku Kulturowego Starego Miasta Przemyśla zapraszam na III Konsultacje Społeczne w sprawie powołania Parku Kulturowego. Spotkanie odbędzie się w dniu 06.08.br o godzinie 17.00 w budynku Przemyskiej Biblioteki Publicznej na I piętrze.

 • getto_3.jpeg Rocznica powstania przemyskiego getta 16-07-2019 14:38

  16 lipca 1942 roku niemieccy okupanci utworzyli na terenie Przemyśla getto żydowskie. W rocznicę tego wydarzenia Prezydent Miasta Wojciech Bakun, Przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Sawicka oraz Zastępca Prezydenta Bogusław Świeży zapalili znicze przed tablicą upamiętniającą dokonanie masowego mordu na 1580 Żydach przez hitlerowskich oprawców w latach 1942-1943, która znajduje się na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Nr 1 im. Marii Grzegorzewskiej przy ul. Kopernika.

 • ODKRYJ PRZEMYŚL.jpeg Odkryj Przemyśl! Turystyczne Serce Wschodu... [WIDEO] 12-07-2019 15:44

  O walorach, wspaniałym, wyjątkowym położeniu, niesamowitych zabytkach, połączeniu nowoczesności z zachwycającą tajemniczością przedwojennych uliczek i zaułków Przemyśla można by bardzo długo opowiadać. Ale zapewne nie Wam, Drodzy Mieszkańcy Tysiącletniego Grodu nad Sanem, którzy doskonale znacie te przymioty naszego miasta, nazywanego „małym” Krakowem. Kocham to miasto i wiem, że Wy także darzycie go wyjątkową miłością i estymą.

 • fot_Janusz_Łukasiewicz (12).jpeg 76. rocznica Rzezi Wołyńskiej. Przemyśl pamięta... 12-07-2019 08:46

  Wołyń i ponad sto innych miejscowości Podkarpacia i Małopolski wschodniej. Piękne tereny i sielskie życie. Od 76 lat kojarzone z krwią, przerażeniem i okrutną, wręcz niewyobrażalną zbrodnią, która najbardziej dotknęła niewinnych. Kobiety, starców i bezbronne dzieci… Głównie Polaków. Ale także Żydów, Ormian oraz Ukraińców, którzy mieli odwagę stanąć w obronie bestialsko mordowanych przyjaciół, sąsiadów i znajomych...

 • TP.jpeg Odkryj Twierdzę Przemyśl! Przedstawiamy nowy film promujący jedno z naszych największych bogactw 10-07-2019 14:45

  Mamy zaszczyt przedstawić Państwu film promujący jeden z naszych największych skarbów - Twierdzę Przemyśl.

 • 3. Rondo Padeborn.jpeg Uwaga! Zmiana Stałej Organizacji Ruchu Drogowego na przemyskich rondach 05-07-2019 14:18

  Informujemy, iż w najbliższy poniedziałek, tj. 8 lipca 2019r. nastąpi zmiana w stałej organizacji ruchu drogowego dotycząca poziomego i pionowego oznakowania na następujących skrzyżowaniach na terenie miasta Przemyśla:

   

  1. Rondo im. Lecha Kaczyńskiego.
  2. Rondo im. Kresowian.
  3. Rondo Paderborn.
  4. Skrzyżowanie Alei Solidarności z ulicą Zadwórzańską.

   

   

   

   

 • drugie konsultacje.jpeg 2. Konsultacje Społeczne w sprawie powołania Parku Kulturowego – ZAPRASZAMY! 04-07-2019 13:00

  W imieniu Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna, Dyrektora Przemyskiej Biblioteki Publicznej Macieja Waltosia oraz Zespołu ds. Utworzenia Parku Kulturowego Starego Miasta Przemyśla zapraszam na II Konsultacje Społeczne w sprawie powołania Parku Kulturowego.


 • fot_A_Czereba (5).jpeg Przemyślanie wyruszyli w 39. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę 04-07-2019 10:42

  4 lipca br. tuż po Mszy Świętej w przemyskiej Archikatedrze, swoją wędrówkę rozpoczęła 39. Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Za 12 dni wierni z Przemyśla i okolic osiągną swój cel. Aby dotrzeć do Jasnogórskiej Pani, przemierzą blisko 400 kilometrów. Każdego dnia pokonają trasę o długości 33 kilometrów, by 15 lipca móc modlić się przed Cudownym Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej.

  Do pątników z Przemyśla po drodze dołączą również pielgrzymi z innych miast. Hasło 39. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę brzmi „W mocy Bożego Ducha” i nawiązuje do hasła obecnego roku duszpasterskiego.

   

   

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl