13 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności

 • 0001-2.jpeg Zbliża się Europejski Dzień bez Samochodu – skorzystaj z darmowych przejazdów autobusami MZK 17-09-2019 13:37

  W najbliższy czwartek i piątek (19 i 20 września br.) po raz kolejny obchodzić będziemy Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji, dzięki wspólnej inicjatywie Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna, Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Miejskiego Zakładu Komunikacji oraz Tygodnika „Życie Podkarpackie” wszyscy przemyślanie będą mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami MZK.

 • KAS_28.jpeg Dzień Krajowej Administracji Skarbowej 16-09-2019 15:55

  Trzy lata temu z połączenia administracji podatkowej, służby celnej i kontroli skarbowej powstała Krajowa Administracja Skarbowa. Dzisiaj, 16 września, przemyślanie mieli okazję po raz pierwszy uczestniczyć w Wojewódzkich Obchodach Dnia KAS. Przemyski Rynek gościł nie tylko funkcjonariuszy i pracowników Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie i Urzędu Celno Skarbowego w Przemyślu, ale także liczne grono gości: parlamentarzystów, zaprzyjaźnionych służb mundurowych, przedstawicieli innych służb, instytucji i administracji rządowej współpracujących na co dzień z KAS, samorządowców, przedsiębiorców oraz młodzież przemyskich szkół.

 • agresja_soweicka_baner.jpeg 80. rocznica agresji sowieckiej na Polskę - zaproszenie do udziału w obchodach 10-09-2019 15:31

  Prezydent Miasta Przemyśla, Dowództwo Garnizonu Przemyśl oraz Związek Sybiraków Oddział w Przemyślu serdecznie zapraszają mieszkańców do udziału w organizowanych na 17 września uroczystościach z okazji 80.rocznicy agresji sowieckiej na Polskę oraz Dnia Sybiraka.

 • meteorologiczne-alert-uniwersal.png Silny wiatr 17-09-2019 08:30

  Woj. podkarpackie, IMGW-PIB wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o silnym wietrze

 • galicyjska_2.jpeg 35. lat Pizzerii Galicyjskiej 16-09-2019 09:19

  "Nasza pizza Was zachwyca" - to hasło reklamowe podarowała Pizzerii Galicyjskiej w 1990 Agnieszka Osiecka, jedna z wielu wybitnych postaci, która odwiedziła małą, najstarszą pizzerię przemyską działającą w centrum miasta od 1978 roku. W tym roku to jedyne w swoim rodzaju miejsce na mapie Przemyśla obchodzi 35 lat pod szyldem Państwa Dominiaków.

 • WNET_fot. Agata Czereba (1).jpeg Poranek WNET z Przemyśla 13-09-2019 12:06

  O sprawach ważnych i ważniejszych. O budowie Via Carpatia, która ma być szansą na szybszy rozwój miasta. O młodych ludziach, którzy w poszukiwaniu szans na lepszą pracę i rozwój osobisty wybierają życie w większych miastach. O 500+ i demografii oraz o wielu innych ważnych dla Przemyśla  i jego mieszkańców tematach, mówili dziś o świcie na antenie Radia Wnet Wojciech Bakun - Prezydent Miasta Przemyśla, z którym rozmawiał redaktor Aleksander Wierzejski.

  Tuż po godzinie 7.00, ze studia ulokowanego w samym sercu naszego miasta, słuchaczy rozgłośni przywitał Prezydent Miasta. Tuż po nim o urokach nadsańskiego grodu, jego historii i atrakcjach turystycznych opowiedzieli Karol Kicman – przewodnik PTTK Oddział w Przemyślu oraz wybitny historyk wojskowości, nauczyciel w I LO - dr Lucjan Fac. Obok wymienionych, gośćmi poranka WNET byli: Bogdan Rzońca – eurodeputowany, Władysław Teofil Bartoszewski - polski historyk, doktor antropologii, wykładowca akademicki i Paweł Bobołowicz - korespondent Radia WNET na Ukrainie.

   

  Ekipa Radia WNET zapamięta wizytę w Przemyślu na dłużej. I nie stanie się tak tylko z powodu ciekawych rozmów i mile spędzonych chwil, ale również dlatego, że właśnie tutaj – podczas nadawania porannej audycji „spadła” na nich radosna nowina, o otrzymaniu koncesji na nadawanie we Wrocławiu. Do tej pory można było ich usłyszeć w Warszawie i Krakowie. Teraz… Pora na Przemyśl! ;-)

  Serdecznie gratulujemy, dziękujemy za odwiedzenie miasta nad Sanem i zapraszamy ponownie!

   

   

  Włącz RADIO WNET

   

   

 • Siwiec_1.jpeg Pamięci Ryszarda Siwca 12-09-2019 11:26

  Urodzony w Dębicy, ale przemyślanin z wyboru, Ryszard Siwiec zmarł 12 września 1968 roku w Szpitalu Praskim cztery dni po dokonaniu straszliwego, ale jakże heroicznego aktu samospalenia. Mimo, że bezpośrednich świadków tej tragedii można liczyć w dziesiątkach tysięcy osób, to przez całe lata komunistyczne władze wraz z przychylnymi im przedstawicielami ówczesnych mediów, skutecznie tuszowały prawdę o nim.

 • Sobieski_1.jpeg Pamiętamy o wiktorii wiedeńskiej 12-09-2019 10:32

  Rankiem 12 września 1683 roku król Jan III Sobieski wziął udział w uroczystej mszy, którą celebrował legat papieski Marek z Aviano. 67 tysięcy wojsk sprzymierzonych czekało pod Wiedniem na sygnał do walki z nawałnicą turecką. Tak zaczynała się jedna z najważniejszych bitew nowożytnej Europy, która okazała się wielkim triumfem polskich wojsk oraz samego króla.

 • camera-1867184_960_720.jpeg Uwaga Przemyśl! Niedługo rusza casting do serialu Erynie! 10-09-2019 14:46

  Poszukiwani statyści z Przemyśla!!!

 • szlakiem miejsc niezwykłych.jpeg Szlakiem miejsc niezwykłych – pomniki historii: Przemyśl – zespół staromiejski na antenie TVP Kultura 09-09-2019 13:24

  Zapraszamy do oglądania i udostępniania!

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl