-0.7 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności

 • 5a8848ef554d5_o_full.jpeg Uwaga!!! Utrudnienia w Ruchu w dniu 17. 02. 2019 r. w rejonie starego miasta. 15-02-2019 14:43

  W niedzielę, 17 lutego br. w Przemyślu odbędzie się bieg uliczny „Zimowa Karpacka Piątka” , którego organizatorem jest Przemyski Klub Biegacza.

 • meteorologiczne-alert-uniwersal.png Roztopy 15-02-2019 12:30

  Woj. podkarpackie (5 powiatów), IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o

 • pit_2018_wstep.jpeg Złóż swoje zeznanie podatkowe nie wychodząc z domu 14-02-2019 13:39

   Złóż swoje zeznanie podatkowe nie wychodząc z domu w tym artykule o tym jak to zrobić w kliku prostych krokach. Od 15 lutego możesz usiąść wygodnie i sprawdzić swoje zeznanie podatkowe, które wypełnił za Ciebie urząd. Nie musisz szukać ubiegłorocznych PIT-ów, aby sprawdzić kwotę przychodu. Pomoże Ci Profil Zaufany o którym już niejednokrotnie pisaliśmy zachęcając do jego założenia.  Nowa usługa elektroniczna o nazwie  e-PIT to Twoje zeznanie podatkowe (PIT-37 lub/i PIT-38). W tym roku – po raz pierwszy! – wypełni je za Ciebie i udostępni urząd skarbowy. Nie musisz składać żadnego wniosku w tej sprawie. Od 15 lutego wypełnione zeznanie będzie na Ciebie czekało na stronie www.podatki.gov.pl.

 • geodezja.jpeg Skąd wzięly się różnice w wysokości podatków? Modernizacja ewidencji gruntów. 18-01-2019 16:00

  W ubiegłym roku zakończyły się prace zmierzające do modernizacji ewidencji gruntów i budynków miasta Przemyśla. Dzięki kompleksowym pomiarom w terenie granic działek i budynków, a także weryfikacji sposobu użytkowania gruntów, dane te w ewidencji stały się wiarygodne. Informujemy mieszkańców Przemyśla, że w związku z tym nastąpią również zmiany w naliczeniu podatku od nieruchomości, podatku rolnego i podatku leśnego ponieważ zapisy w ewidencji są wiążące dla organu podatkowego.

 • sportowiec_roku_5.jpeg Czytelnicy wybrali najlepszych sportowców roku 13-02-2019 12:27

  Tygodnik "Życie Podkarpackie" po raz 44 zaprosił czytelników i mieszkańców regionu do zabawy i wyłonienia najlepszego - najpopularniejszego sportowca roku 2018. Wyniki zostały ogłoszone 11 lutego w przemyskiej hali sportowej, w obecności laureatów i zaproszonych gości, a wśród nich Prezydenta Miasta Wojciech Bakuna oraz jego zastępcy Bogusława Świeżego.

 • wojsko.jpeg Informacja w sprawie kwalifikacji wojskowej w 2019 r. 13-02-2019 10:16

  Prezydent Miasta Przemyśla informuje, że w dniach od 26 lutego do 15 kwietnia 2019 r. w budynku Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Adama Mickiewicza 30 w Przemyślu będzie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa dla mieszkańców miasta Przemyśla oraz gminy Bircza, gminy Dubiecko, gminy Fredropol, gminy Krasiczyn, gminy Krzywcza, gminy Medyka, gminy Orły, gminy Przemyśl, gminy Stubno i gminy Żurawica.

 • znicz_7.jpeg 79. rocznica deportacji na Sybir 11-02-2019 16:12

  79 lat temu, w mroźną noc 10 lutego ruszyły pierwsze transporty z zesłańcami na Sybir. Od wielu lat w rocznicę tych wydarzeń mieszkańcy Przemyśla spotykają się na Mszy Świętej w kościele Św. Trójcy, a następnie przy rampie kolejowej na Bakończycach skąd ruszały pociągi na daleką "nieludzką ziemię". Do udziału w uroczystościach zaprosili przemyślan i gości Związek Sybiraków Oddział w Przemyślu, Urząd Miejski, Centrum Kulturalne oraz Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej X D.O.K.

 • wyslij_przez_ePUAP_start.jpeg Masz sprawę, nie masz czasu – wyślij pismo ogólne online 11-02-2019 14:24

  Podanie, wniosek, zapytanie czy prośbę o wyjaśnienie interesującej Cię sprawy możesz załatwić nie wychodząc z domu. Nie musisz specjalnie umawiać się na wizytę, brać wolnego w pracy, aby załatwić najprostszą sprawę w Urzędzie. Pieczątkę zamień na Profil Zaufany, a wizytę w urzędzie i stanie w kolejce na chwilę przed komputerem.

 • podatki_2019.jpeg Doręczenie decyzji podatkowych przez pracowników UM. Zachęcamy do korzystania z indywidualnych rachunków. 07-02-2019 11:43

  Od dnia 8 lutego 2019 r. do 28 lutego 2019 r. na terenie Miasta Przemyśla urzędnicy będą roznosili decyzje podatkowe od nieruchomości.

 • służba_więzienna.jpeg Święto Służby Więziennej 08-02-2019 08:44

  Szanowni funkcjonariusze służby więziennej,

  Z okazji Waszego Święta w imieniu samorządu przemyskiego oraz mieszkańców Przemyśla składam najserdeczniejsze podziękowania za bezpieczeństwo, które nam zapewniacie poprzez swoją pracę każdego dnia. Trud i wielka odpowiedzialność są wpisane w pełnienie obowiązków strażnika tej formacji. Czuwanie nad moralną odbudową więźniów oraz przyjmowanie wobec skazanych postawy stanowczej, bez okazywania zbędnych emocji, wymaga od funkcjonariuszy specyficznych predyspozycji. Dlatego życzę Wam aby ten wyjątkowy dzień upłynął w spokoju i sympatycznej atmosferze – był odpoczynkiem od obowiązków dnia codziennego.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl