13 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności

 • fot_A_Czereba_Niepodległość_5.jpeg Przemyślanie dla Niepodległej 12-11-2019 15:01

  W zmienionej w stosunku do ubiegłych lat, bo dwudniowej formule, obchodziliśmy w Przemyślu 101. rocznicę odzyskania niepodległości. 10 i 11 listopada organizatorzy różnych wydarzeń przygotowanych z tej okazji zaprosili mieszkańców do uczczenia tego radosnego, narodowego święta na różne sposoby: oficjalnie w poprzez nabożeństwo za Ojczyznę, przed pomnikami, a także poprzez śpiew, czy zwiedzanie Przemyśla "śladami niepodległości" pieszo i na rowerze, a nawet kąpiel w sanie z "biało-czerwoną" przez przemyskie morsy.

   

 • 20180512_180700.jpeg Szanowni Mieszkańcy Miasta Przemyśla – Społeczni opiekunowie wolno żyjących kotów bytujących na terenie Gminy Miejskiej Przemyśl 12-11-2019 08:52

  Informujemy, że od dnia 13 listopada 2019 r. w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska (ul. Wodna 11, II piętro, pokój nr 315) Urzędu Miejskiego w Przemyślu będzie można pobrać suchą karmę dla wolno żyjących kotów bytujących na terenie miasta Przemyśla.

 • fot. A. Czereba (16).jpeg Mazurek Dąbrowskiego na ponad tysiąc głosów. Przemyślanie wspólnie wyśpiewali hymn narodowy 08-11-2019 13:54

  Ponad tysiąc osób – głównie dzieci i młodzieży z przemyskich szkół i przedszkoli, ale również wielu dorosłych – mieszkańców, przedstawicieli samorządu, szefów i pracowników rozmaitych instytucji, zgromadziło się dziś (8 listopada br.) na Rynku Starego Miasta, by uczcić wspólnie zbliżające się wielkimi krokami jedno z najważniejszych świąt dla każdego Polaka – Święto Niepodległości Polski. Punktualnie o godzinie 11.11 w samym sercu Przemyśla wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Wspólnym wyśpiewaniem narodowego hymnu rozpoczęliśmy tegoroczne obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

   

  Zebranych przed Urzędem Miejskim gości, przywitał Prezydent Wojciech Bakun. Zaraz po tym dyrygent -  Piotr Szelążek prowadzący na co dzień chór młodzieżowy "Vox Iuventum" dał znak do rozpoczęcia czterech zwrotek hymnu. Film z wydarzenia możecie zobaczyć na Przemyskim Serwisie Informacyjnym.

   

  10 i 11 listopada kontynuujemy wielkie świętowanie. Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do udziału w wydarzeniu. Program wydarzenia znajdziecie TUTAJ. Do zobaczenia!

 • 11_listopada_poziom__.jpeg Święto Odzyskania Niepodległości – przewidywane niewielkie utrudnienia w ruchu 08-11-2019 09:15

  Nieuchronnie zbliża jeden z najważniejszych dni dla każdego Polaka - Święto Odzyskania Niepodległości. W tym roku świętować będziemy aż dwa dni – 10 i 11 listopada.  

 • Plakat - 11 listopada.jpeg Zapraszamy do udziału w uroczystościach z okazji 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości 30-10-2019 12:30

  W tym roku spotykamy się przy pomniku Orląt Przemyskich w niedzielę, 10 listopada o godzinie 17.00!

  Zapraszamy do udziału w uroczystościach, w zupełnie nowej - dwudniowej formule. Do zobaczenia!

 • goście.png Wianuszek medali i… prestiżowe „Dwa widelce” – Przemyślanie docenieni za swoją ciężką pracę 07-11-2019 20:18

  Dwie pasje. Dwie miłości… Zupełnie różne, a jednak obie okupione ciężką pracą, wieloma godzinami treningów i niegodzeniem się z porażkami. Choć tych ostatnich nasi bohaterowie nie odnotowali zbyt wiele. I bardzo dobrze! Są bowiem najlepszym przykładem na to, że jeśli się naprawdę kocha to, co się robi, tak naprawdę można wszystko!

   

 • fot. Agata Czereba (3).jpeg Gmach Urzędu Miejskiego przy ulicy Ratuszowej 1 oficjalnie otwarty! 06-11-2019 18:30

  Przemyślanie nie muszą już załatwiać urzędowych spraw w różnych częściach nadsańskiego miasta. Wszystkie budynki Urzędu Miejskiego mieszczą się w ścisłym centrum Przemyśla. 6 listopada br. Prezydent Wojciech Bakun dokonał uroczystego otwarcia nowo oddanego obiektu przy ulicy Ratuszowej 1. Budynek na potrzeby magistratu zaadoptowano po wygaszeniu (w ramach reformy szkolnictwa) funkcjonującego tam do niedawna gimnazjum.

 • fot. A_Czereba (1)a.jpeg Przemyślanie do hymnu! Zapraszamy do wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego! 31-10-2019 10:59

  11 listopada jest datą szczególną. Tego dnia oddajemy hołd wszystkim tym, którzy nie wahali się poświęcić młodości, marzeń, zdrowia, a często nawet własnego życia dla wolnej Polski. Dla nas – obecnych pokoleń, które mogą dziś żyć w suwerennym, wolnym kraju. Tegoroczne, dwudniowe uroczystości z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, rozpoczniemy już 10 listopada. Szczegółowy plan obchodów znajdziecie Państwo na naszej stronie. Jednak to nie wszystko, bowiem Prezydent Miasta Przemyśla zaprasza wszystkich mieszkańców naszego miasta – tych najmłodszych oraz młodych duchem w piątek, 8 listopada do wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. W samym sercu nadsańskiego grodu o symbolicznej godzinie 11.11 wybrzmią donośnie wszystkie cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. W ubiegłym roku (9 listopada 2018) o godzinie 11.11 na przemyskim Rynku blisko półtora tysiąca (!) dzieci i młodzieży przemyskich szkół dla uczczenia naszego narodowego święta zaśpiewało hymn Polski. Czy w tym roku będzie nas więcej? Głośniej? Donośniej?

   

   

  Serdecznie zapraszamy! Na Rynku Starego Miasta zmieścimy się wszyscy! Przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i średnich, rodzice i dziadkowie! Wszyscy pokażmy, jak potrafimy cieszyć się z tego, iż żyjemy w Niepodległej Polsce!

   

  8 listopada – godzina 11.11 – Rynek Starego Miasta

  Do zobaczenia!

   

 • flim_play_1.jpeg O opłatach za śmieci, o zabawie Sylwestrowej i o innych ważnych sprawach – Konferencja prasowa Prezydenta Miasta Przemyśla [WIDEO] 07-11-2019 13:01

  Podczas spotkania Prezydentowi Wojciechowi Bakunowi towarzyszyli Dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki Zamek Renata Nowakowska oraz Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Przemyślu Karol Wilk.

 • PR gł.jpeg Niech Plac Rybi się ożywi! – zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych 29-10-2019 09:36

  W imieniu Biura Rozwoju Miasta Przemyśla serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w konsultacjach społecznych w ramach projektu „Szkoła Świadomego Planowania 2.0”. Konsultacje dotyczyć będą zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Stare Miasto I”.

   

  Wszystkich mieszkańców naszego miasta, zachęcamy do odwiedzenia punktu konsultacyjnego, który od 4 do 8 listopada br. w godzinach od 12.00 do 16.00 mieścić się będzie na placu przed gmachem Urzędu Miejskiego w Przemyślu przy ulicy Ratuszowej 1 (dawna szkoła – gimnazjum).  

   

  Przyjdź, by zapoznać się z założeniami procesu planistycznego i konsultacyjnego

  Zgłoś swoje uwagi

  Podziel się z nami swoimi pomysłami

   

   

  Zapraszamy!

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl