20 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności

 • fot_G_Karnas_Pano_14280_82net2.jpeg Prezydent Miasta Przemyśla chce odzyskać pieniądze należące do naszego miasta. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie zalega miejskiemu budżetowi ponad trzy miliony złotych 21-08-2019 11:34

  Kiedy w kasie miasta brakuje pieniędzy, najłatwiej jest sięgnąć po nie do kieszeni podatników – a konkretnie – do kieszeni mieszkańców. Prezydent Miasta Przemyśla, zamiast obarczać przemyślan kolejnymi wydatkami, próbuje odzyskać środki, które należą się naszemu miastu.

   

 • fot_G_Karnas__1933.jpeg Wielkie rowerowe szaleństwo na najwyższym poziomie, czyli wspominamy Bike Town Przemyśl 2019! 19-08-2019 10:38

  Jeżeli przed 17 sierpnia br. był jeszcze ktoś, kto wątpił, że Przemyśl ponownie stanie się dwudniową rowerową stolicą Polski, to z całą pewnością wydarzenia ostatniego weekendu pomogły mu zmienić zdanie…  Za nami gorący i niezwykle emocjonujący czas. Szósta edycja Festiwalu Rowerowego Bike Town Przemyśl przeszła do historii. Wydarzenie, które absolutnie zasłużenie wpisało się w kalendarz najważniejszych imprez w nadsańskim mieście, tym razem nie odbyło się w maju – jak to miało miejsce w latach ubiegłych. Z różnych względów, wielkie rowerowe święto obchodziliśmy tego roku w trzeci weekend sierpnia.

 • apka_wstep.jpeg Nowa wersja aplikacji mobilnej Miasto Przemyśl już dostępna 14-08-2019 17:13

  W dniu 9 sierpnia br. opublikowana została nowa wersja aplikacji miejskiej „Miasto Przemyśl” dla systemu Android oraz w dniu 14 sierpnia br. dla systemów operacyjnych IOS. Zachęcamy do dokonania aktualizacji. Nowy wygląd aplikacji ma związek z nowymi wymogami prawnymi dostępności stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Poza zmianą wyglądu, usprawnione zostały mechanizmy wydajnościowe, poprawione zgłoszone przez użytkowników błędy oraz dodane dodatkowe opcje ustawień aplikacji.

 • aqua-3445987_960_720.jpeg Informacja o płukaniu i dezynfekcji sieci wodociągowej 13-08-2019 14:44

  W imieniu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Przemyślu (ul. Rokitniańska 4) informujemy mieszkańców Przemyśla oraz gmin zaopatrywanych w wodę przez PWiK Przemyśl, że w okresie od 14 sierpnia do 6 września br. nastąpi planowane płukanie sieci wodociągowej.

   

  W związku z powyższym mogą wystąpić czasowe spadki ciśnienia wody oraz pojawi się zwiększona zawartość chloru w wodzie, który należy usuwać poprzez jej przegotowanie.

   

 • budżet_obywatelski_info.jpeg Rusza Budżet Obywatelski na 2020 rok. Od 6 sierpnia czekamy na propozycje zadań. 02-08-2019 16:10

  Uchwała Rady Miejskiej w sprawie Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla wchodzi w życie, a więc zapraszamy do udziału w tych konsultacjach społecznych. Od 6 sierpnia (wtorek) czekamy na Państwa zgłoszenia zadań w trzech kategoriach.

 • fot_M_J_Szeremeta (5).jpeg Święto Wojska Polskiego w strugach deszczu… 14-08-2019 14:56

  17 lat. Właśnie tyle mija od dnia, w którym po raz pierwszy obchodziliśmy w naszym kraju jakże ważne dla nas wszystkich wydarzenie - ustanowione na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, stoczonej w 1920 roku w czasie wojny polsko-bolszewickiej - Święto Wojska Polskiego – Święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

 • Park Kulturowy.jpeg Za nami 3. spotkanie konsultacyjne w sprawie powołania Parku Kulturowego 09-08-2019 12:47

  Kolejne spotkanie konsultacyjne za nami. Tym razem spotkaliśmy się z mieszkańcami i przedsiębiorcami głównie z Osiedla Stare Miasto. Bardzo cieszy nas większa niż ostatnio frekwencja i poruszenie istotnego problemu z jakim Stare Miasto się boryka, a mianowicie stojące często w bramach zabytkowych kamienic kubły na śmieci. Nie musimy dodawać, że szczególnie w okresie letnim fetor z takich pojemników roznosi się po całej kamienicy i jest miejscem grasowania gryzoni. Dlatego z pewnością rozwiązanie tego problemu jak i wielu innych, które zgłaszacie podczas konsultacji znajdzie miejsce w Planie Ochrony.

 • autobus_MZK.jpeg Przemyskim MZK kieruje Leszek Radoń. Podziękowania dla odchodzącej Prezes Spółki. 01-08-2019 14:16

  W związku ze złożonym wypowiedzeniem, 31 lipca był ostatnim dniem pracy Pani Alicji Chuchry na stanowisku Prezesa Zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacji Sp. z o.o. w Przemyślu. Odchodzącej Pani Prezes dziękuję za lata pracy i poświęcenia oddanego funkcjonowaniu zakładu tak istotnego dla Przemyśla i jego mieszkańców. Pani doświadczenie, wiedza i dbałość o pracowników, pozwoliły MZK działać bezpiecznie, pomimo trudnej sytuacji finansowej spółki. Od 1 sierpnia br. obowiązki Prezesa Zarządu MZK objął Leszek Radoń, dotychczas zatrudniony w Spółce na jednym z kierowniczych stanowisk.

 • autos-1115600_960_720.jpeg Uruchamiamy dodatkowe parkingi podczas Bike Town Przemyśl 2019 16-08-2019 13:54

  Podczas zbliżającego się Festiwalu Rowerowego Bike Town Przemyśl 2019, czyli już w najbliższy weekend (17 i 18 sierpnia), Urząd Miejski we współpracy z Przemyską Biblioteką Publiczną przygotował dla zmotoryzowanych mieszkańców naszego miasta oraz turystów biorących udział w wydarzeniu dodatkowe miejsca parkingowe...

 • telefon.jpeg Aktualizacja - usunięta została awaria telefonów w budynku przy ul. Wodnej 11 16-08-2019 07:59

  Awaria telefonów w budynku Urzędu Miejskiego w Przemyślu przy ul. Wodnej 11 została usunięta. Wszystkie linie telefoniczne są już czynne. Za wynikłe utrudnienia. Przepraszamy.

  ,Informujemy, iż  w dniu dzisiejszym tj. 16 sierpnia br. awarii uległy wszystkie linie telefoniczne w budynku przy ul. Wodnej 11 w związku z powyższym kontakt telefoniczny z tym budynkiem będzie dziś utrudniony. Dodatkowo informujemy, iż Urząd Miejski pracuje dziś jak w każdy dzień roboczy od godz. 7.30-15.30. Pracujemy nad usunięciem awarii, a za wynikłe z tego powodu utrudnienia serdecznie przepraszamy. Poinformujemy gdy usługa telefoniczna będzie ponownie dostępna.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl