6 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności

 • fot. Agata Czereba (9).jpeg Świąteczne życzenia dla Prezydenta Miasta… 19-04-2019 15:41

  Okres przedświąteczny jest czasem szczególnym.  Codzienne zabieganie, ważne sprawy i kłopoty schodzą na dalszy plan. Ważniejsze stają się chwile na refleksje, rodzinne ciepło i radość ze zmartwychwstawania.   

   

  Wielkanoc to także czas składania życzeń i… odwiedzin miłych gości.

  I choć kalendarz prezydenta wypełniony jest po brzegi, Wojciech Bakun zawsze z ogromną radością spotyka się z mieszkańcami  miasta. Odwiedziny słodkich przedszkolaków, ciekawskich starszaków, a także serdecznych mieszkańców Domu Pomocy Społecznej, to z całą pewnością najwdzięczniejsza część  jego pracy.  Takie spotkania zawsze wywołują  uśmiech na twarzy i pozwalają choć na chwilę oderwać się od niezwykle ważnych prezydenckich obowiązków…

 • kartka świąteczna 1.jpeg Radości, pokoju i wzajemnej życzliwości... Życzenia Prezydenta Miasta z okazji Świąt Wielkanocnych 18-04-2019 10:48

  Niech Zmartwychwstanie Pańskie dokonuje się w naszych sercach każdego dnia oraz zaowocuje pozytywnymi zmianami w otaczającej nas rzeczywistości.

 • spotkanie_radni_3.jpeg Radni rozmawiali o przyszłości Przemyśla z przedstawicielami władz centralnych i województwa 18-04-2019 15:41

  Z inicjatywy radnych Rady Miejskiej w Przemyślu w poniedziałek 15 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli marszałka Sejmu RP, wojewody podkarpackiego oraz marszałka województwa. Było to pierwsze spotkanie w takim gronie poświęcone przyszłości Przemyśla i projektów realizowanych w naszym mieście.

 • klasa.jpeg Spotkanie z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych w sprawie matur 17-04-2019 15:40

  W środę (17 kwietnia) odbyło się spotkanie sztabu kryzysowego - z udziałem Sekretarza Miasta Dariusza Łapy i Naczelnik Wydziału Edukacji Elżbiety Tarnawskiej - zwołanego w sprawie sytuacji w przemyskich placówkach oświatowych podczas strajku. Uczestniczyli w nim dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych, a głównym tematem była sprawa planowanych matur.

 • klasa.jpeg Sytuacja w przemyskich placówkach oświatowych - 17 kwietnia 2019 17-04-2019 13:37

  W 12 przemyskich placówkach oświatowych odbył się dzisiaj egzamin ósmoklasisty z języka obcego. W kolejnym dniu strajku pracowników oświaty nadal bierze udział 27 z 32 jednostek prowadzonych przez miasto.

 • 3 Maja 1 z.jpeg Uroczystości z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej 16-04-2019 14:36

  Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun, Rada Miejska w Przemyślu oraz Dowództwo Garnizonu Przemyśl serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców miasta do udziału w uroczystościach

 • klasa.jpeg Sytuacja w przemyskich placówkach oświatowych 16 kwietnia 16-04-2019 16:13

  16 kwietnia br. w 27 placówkach oświatowych spośród 32 prowadzonych przez Miasto Przemyśl nadal trwał strajk pracowników oświaty, to także drugi dzień egzaminów ósmoklasisty, które odbywały się bez przeszkód.

 • jarmark gł.jpeg Nie tylko baby, mazurki i pisanki… Zakończył się 2. Przemyski Jarmark Wielkanocny 15-04-2019 13:18

  Zakończył się drugi już, Przemyski Jarmark Wielkanocny. Przez trzy dni (12, 13 i 14 kwietnia) serce naszego miasta wypełniały stoły, które dosłownie uginały się pod ciężarem świątecznych smakołyków, stroików, pisanek, chlebów, miodów i wędlin. Obowiązkowym elementem weekendowej imprezy, były stoiska z rękodziełem, czyli unikatowymi cudeńkami o bezcennej wartości artystycznej. A to wszystko zostało otulone radosną i ciepłą atmosferą zbliżających się wielkimi krokami Świąt Wielkiej Nocy…

   

   

   

   

  Tegoroczne wydarzenie stanowiło znakomitą okazję do udanych zakupów. Jednak tym razem w jarmarcznych namiotach, miejscowi rzemieślnicy oraz twórcy ludowi nie tylko prezentowali niezmierzone bogactwo polskiej tradycji, ale także prowadzili warsztaty, podczas których każdy chętny mógł zgłębić tajniki sztuki wyrabiania (nie tylko wiosenno-wielkanocnych) ozdóbek.

   

  Zajęcia: florystyczne, garncarskie, zabawkarskie, plecenia koszyków, tworzenia bibułowych kwiatów, palm wielkanocnych oraz tradycyjnych pisanek, to tylko malutki ułamek z całego wachlarza jarmarkowych atrakcji. Prawdziwym hitem okazała się gra miejska „Wiosenne Przebudzenie Niedźwiadka”, w której udział wzięło ponad 300 przemyślan. Niemniejszym powodzeniem cieszyła się IGA, czyli pierwsza internetowa gra miejska, która doskonale połączyła zamiłowanie do wszelkich zabaw z wykorzystaniem smartfonów z eksplorowaniem miasta i jego okolic.  

   

  2. edycja Przemyskiego Jarmarku Wielkanocnego obfitowała w artystyczne doznania. W Niedzielę Palmową aż dwukrotnie (o godzinie 12.45 oraz o 16.00) aktorzy z Zespołu Obrzędowego „Tkacze” zabierali nas w świat nieznanych zwyczajów wielkanocnych i obrzędów ludowych. Podczas organizacji wydarzenia nie zapomniano również o najbardziej potrzebujących mieszkańcach nadsańskiego grodu. Podobnie jak w ubiegłym roku i tym razem Prezydent Miasta Przemyśla zaprosił wszystkie osoby dotknięte samotnością lub bezdomnością na świąteczny żurek. Wydano blisko 350 litrów gorącej i pożywnej zupy, którą specjalnie na tę okazję przygotowała kuchnia Domu Pomocy Społecznej w Przemyślu.

   

   

  Organizatorzy dziękują wszystkim partnerom, sponsorom oraz wystawcom, którzy z ogromnym zaangażowaniem pomagali w tworzeniu niepowtarzalnej świątecznej atmosfery na przemyskim Rynku.

   

   

  Wszystkim mieszkańcom naszego dziękujemy za udział w Jarmarku i zapraszamy za rok. A korzystając z okazji, składamy wszystkim Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowych, spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych.     

 • klasa.jpeg Sytuacja w przemyskich placówkach oświatowych 15 kwietnia 15-04-2019 16:44

  Podobnie jak w ubiegłym tygodniu również w poniedziałek 15 kwietnia br. w 27 placówkach oświatowych spośród 32 prowadzonych przez Miasto Przemyśl trwa strajk pracowników oświaty. Bez przeszkód odbył się pierwszy dzień egzaminów ósmoklasisty w przemyskich szkołach podstawowych.

 • 34blp 12-04.jpeg Ćwiczenie rotacyjne 34 batalionu lekkiej piechoty 12-04-2019 10:28

  W najbliższy weekend tj. 14.04.2019 r. (niedziela) odbędzie się szkolenie 2 kompanii lekkiej piechoty w stałym rejonie odpowiedzialności tj. mieście Przemyślu.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl