1 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności

 • jarmark_bozonarodzeniowy_gł.jpeg Coraz bliżej… Przemyski Jarmark Bożonarodzeniowy! [WIDEO] 03-12-2019 15:35

  Czas biegnie nieubłaganie. Dzieli nas krok od momentu, który uwielbiamy wszyscy – bez względu na wiek. Biały puch, dzwonki mikołajowych sań, listy pełne małych lub wielkich marzeń i zapach igliwia…

  Nadchodzi grudzień, a wraz z nim - doroczny Przemyski Jarmark Bożonarodzeniowy! Już niemal za chwilę nad Rynkiem Starego Miasta znowu uniosą się zapachy, dźwięki i barwy najpiękniejszych ze świąt.

 • fot. Agata Czereba (1).jpeg Udekorujmy wspólnie choinkę na przemyskim Rynku 09-12-2019 15:27

  W ubiegłym tygodniu w sercu Przemyśla stanęła piękna, ogromna choinka. Drzewko, zdobiące Rynek Starego Miasta rozświetlił podczas wczorajszej (8 bm.) parady – jej gość specjalny, uwielbiany przez wszystkich – Święty Mikołaj.

 • 3.jpeg Zmiany w godzinach pracy urzędu w okresie świątecznym 29-11-2019 08:47

  W okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia czas pracy Urzędu Miasta Przemyśla - w przypadku dwóch dni roboczych - ulegnie zmianie.

   

 • fot. A. Czereba (18).jpeg Brodaty święty odwiedził przemyślan [FOTORELACJA] 09-12-2019 13:28

  Wszędzie Mikołaje… W szkołach, przedszkolach, w centrach handlowych i w telewizji. Niewiele postaci tak mocno kojarzy się z grudniem, jak ów sympatyczny, brodaty Pan w czerwonym kubraku.

 • zdj 2.jpeg Konsultacji ws. Rybiego Placu ciąg dalszy. Za nami spacer badawczy 09-12-2019 11:51

  Za nami spacer badawczy, który był drugą z technik przewidzianych w procesie pogłębionych konsultacji społecznych, prowadzonych przez Biuro Rozwoju Miasta Przemyśla.

   

 • pióro.jpeg Pomóżmy ofiarom katastrofy w Drohobyczu! 06-12-2019 10:42

  W nocy z 28 na 29 sierpnia 2019 r. w naszym ukraińskim mieście partnerskim Drohobycz doszło do tragedii. W wyniku zawalenia się budynku mieszkalnego zginęło osiem, a rannych zostało piętnaście osób. Dodatkowo mieszkańcy ośmiu kompletnie zawalonych i 50 zagrożonych mieszkań –  tj. około 100 osób  musiało opuścić swoje miejsca zamieszkania. Obecnie są zakwaterowani w hotelach i akademikach zapewnionych przez lokalne władze. Skala zniszczeń jest ogromna. Mieszkańcy budynku stracili dosłownie wszystko. Od jakiegoś czasu organizowana jest dla nich pomoc materialna i finansowa na miejscu. W akcję pomocy włączył się już Konsulat Generalny RP we Lwowie, który 10 października br. zorganizował koncert charytatywny na rzecz osób poszkodowanych. Drohobycz jest miastem partnerskim Przemyśla od 2001 r. i liczy ok. 90 000 mieszkańców. Sytuacja materialna poszkodowanych mieszkańców jest bardzo trudna dlatego też prosimy Państwa o przyłączenie się do akcji pomocy na rzecz ofiar katastrofy.

 • fot. Agata Czereba (1).jpeg Wyjątkowi Mikołaje z wizytą u małych pacjentów przemyskiego szpitala 06-12-2019 17:31

  Mikołajki – dzień na który nasze pociechy z niecierpliwością czekają przez cały rok. Choć właściwie… czy na pewno tylko nasi najmłodsi z zaciekawieniem (lub nadzieją) zaglądali dziś rano pod poduszkę…?

   

 • konferencja_play_4x3_2019_12_05.jpeg Konferencja prasowa Prezydenta Miasta Przemyśla [WIDEO] 05-12-2019 11:58

  Za nami kolejna z zapowiadanych wcześniej, cyklicznych konferencji prasowych Prezydenta Miasta Przemyśla. 5 grudnia br. w Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyło się spotkanie, którego wiodącymi tematami były: niedawno uruchomiona internetowa strona inwestycyjna www.invest.przemysl.eu, zbliżający się wielkimi krokami Przemyski Jarmark Bożonarodzeniowy oraz nierozerwalnie z nim związana - pierwsza w historii nadsańskiego grodu Wigilia Miejska na przemyskim Rynku.

 • barbórka_1.jpeg Świętowali podkarpaccy górnicy 03-12-2019 16:58

  Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle wraz z Dyrektorem Adamem Pęziołem byli organizatorami tradycyjnej Barbórki podkarpackich gazowników, która odbyła się w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego 3 grudnia br. To już drugi raz górnicy spotykają się na swoim święcie właśnie w Przemyślu, co jest wyrazem znaczenia przemyskiego złoża gazu nie tylko dla gospodarki województwa, ale i całego kraju. Obok najważniejszych uczestników uroczystości, czyli pracowników PSG Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle, spotkanie swoją obecnością zaszczyciły Posłanki na Sejm RP Maria Kurowska i Teresa Pamuła, Wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, członek zarządu PSG Ireneusz Krupa, Burmistrz Jasła Ryszard Pabian, a gospodarza naszego miasta reprezentował Sekretarz Miasta Dariusz Łapa.

 • łyżwy.jpeg Zima w Przemyślu nie taka mroźna – darmowe lodowisko od mBanku na Placu Niepodległości! 03-12-2019 09:02

  Już od 13 grudnia mieszkańcy naszego miasta będą mogli korzystać z darmowego lodowiska na Placu Niepodległości. To znakomita okazja, aby aktywnie spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, ciesząc się dobrą muzyką i gorącą atmosferą w okresie okołoświątecznym czy w trakcie ferii zimowych.

   

   

|
|
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl