2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Sukces przemyskiego szachisty

W dniach od 8 do 16 lipca br. w Chojnicach odbył się VII Międzynarodowy Festiwal Szachowy. Doskonała gra przemyskiego szachisty Karola Rawicza w najmocniejszej z grup Festiwalu OPEN A przyniosła kolejny wspaniały sukces w szachowej karierze – zajął II miejsce. Przypomnijmy – w ubiegłym roku, szachiście Miejskiego Klubu Sportowego „POLONIA” Przemyśl na wniosek Polskiego Związku Szachowego został nadany tytuł mistrza FIDE przez Światową Federację Szachową. Karol ma na swoim koncie wiele spektakularnych zwycięstw w barwach przemyskiego klubu. W Chojnicach – na prośbę – organizatorów Festiwalu rozegrał on symultanę szachową z mieszkańcami tej miejscowości na 20 szachownicach.
Organizatorem VII Międzynarodowego Festiwalu Szachowego byli Uczniowski Klub Sportowy "Ósemka" Chojnice i Świetlica Gimnazjum nr 1 przy współudziale Urzędu Miejskiego, Starostwa Powiatowego, Chojnickiego Klubu Żeglarskiego, Promocji Regionu Chojnickiego i Parku Wodnego w Chojnicach. Jego celem była popularyzacja Królewskiej Gry, podnoszenie umiejętności szachowych i kwalifikacji zawodników oraz integracja adeptów gry szachowej poprzez sportowe zmagania.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl