10.3 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Unijni dyplomaci zwiedzali Przemyśl

23 lipca br. nasze miasto odwiedziła blisko 90-osobowa grupa unijnych dyplomatów. Wizyta ta odbywała się w ramach organizowanej przez polski MSZ promocji różnych regionów Polski, a jej uczestnikami byli Zastępcy Stali Przedstawicieli Państw Członkowskich w UE (COREPER I), ich asystenci, przedstawiciele instytucji europejskich oraz osoby im towarzyszące. Spotkania w wybranych miejscach naszego regionu trwały trzy dni - od 21 do 23 lipca. Oprócz Przemyśla goście odwiedzili także m.in. Zamek w Krasiczynie oraz przejście graniczne w Medyce – Szeginiach.
Ważnym elementem tej wizyty była promocja Polski w ramach prezydencji w Radzie UE. Przemyśl był ostatnim punktem programu pobytu. Przed przemyskim magistratem gości powitał w imieniu Prezydenta Miasta jego Zastępca – Grzegorz Hayder, a następnie odbyło się krótkie zwiedzanie miasta, w tym obydwóch przemyskich Archikatedr.

tekst i zdjęcia: Witold Wołczyk

JPGWizyta unijnych dyplomatów w Przemyślu

JPGWizyta unijnych dyplomatów w Przemyślu

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl