32.8 °C
×

Chłopcy z "Czwórki" najlepsi na 4x100 m podczas Krajowego Finału Biegów Sztafetowych w Łodzi

Lekkoatletyka - Krajowy Finał Biegów Sztafetowych w Łodzi

W dniu 14 czerwca w Łodzi rozegrano tradycyjny już Finał Krajowy w biegach rozstawnych 4 x 100m i sztafetach szwedzkich /100m+200m+300m+400m/ w którym startowały najlepsze zespoły ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. W każdej konkurencji startowało około dwudziestu szkół. Rano odbyły się serie eliminacyjne a po południu biegi finałowe. Zawody miały uroczystą oprawę. Organizator zapewnił upominki i nagrody rzeczowe na sumę 200 tys. zł.
Wśród najlepszych nie zabrakło reprezentacji szkół przemyskich.
Kapitalny występ odnotowali chłopcy ze Szkoły Podstawowej Nr  4 w Przemyślu, którzy weszli do finału z drugim wynikiem z biegów eliminacyjnych. W finale z udziałem ośmiu najlepszych sztafet pobiegli rewelacyjnie i pokonali wszystkich konkurentów osiągając bardzo dobry wynik: 51,86sek. Złoci medaliści startowali w składzie: Obara Hubert, Hendzel Kamil, Kowalski Kamil, Świetlicki Grzegorz a ich opiekunem był Sugier Krzysztof.

Pozostałe ekipy przemyskie uzyskały następujące wyniki: Dziewczęta z SP 4 w składzie Mazurkiewicz Ola, Jabłońska Izabella, Myszak Anna, Semerko Angelika /opiekun Sugier Krzysztof/ w sztafecie szwedzkiej uplasowały się na IX miejscu z czasem 2,46,60 min.
W kategorii gimnazjum - dziewczęta z GIM 4 w składzie Machaj Kornelia, Pętkowska Kinga, Kopczak Ewa, Kopczak Kamila /op. Rafał Kupecki / zajęły bardzo wysokie IV miejsce w finale sztafety szwedzkiej/czas 2,29,66min/ a dziewczęta z GIM 5 w składzie Błażkowska Patrycja, Stańko Klaudia, Kordys Katarzyna, Fornal Ewa /op. Sugier Maria/ nie ukończyły biegu finałowego /na ostatniej zmianie Ewa Fornal biegnąc na czwartej pozycji została przewrócona przez rywalkę i doznała kontuzji/.
W sztafecie 4 x 100 m chłopcy z GIM 5 w składzie Kania Grzegorz, Bocek Artur, Kukurski Piotr, Koralewicz Piotr /op. Tulej Marcin/ w biegu finałowym uplasowali się na VII pozycji.