2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Podsumowanie działań Strażników Miejskich w miesiącu czerwcu

W czerwcu br. przemyscy Strażnicy Miejscy podjęli ogółem 3241 interwencji. Wśród nich znalazło się między innymi: 346 mandatów karnych, pouczonych przez funkcjonariuszy zostało 1249 osób, a w 40 przypadkach skierowano wnioski o ukaranie przez sąd. Pozostałą liczbę 1606 stanowią inne działania do których zostali skierowani strażnicy. Oprócz wylegitymowania blisko 1400 osób pozostałe sprawy zostały przekazane do realizacji innym służbom.
Okres wakacyjny sprzyja spacerom i piknikom. Musimy jednak pamiętać, iż spożywanie alkoholu możliwe jest wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych, a załamanie tego zakazu jest wykroczeniem. W czerwcu br. właśnie za spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych mandatami ukarano aż 163 osoby. Sporo (92 mandaty karne) wystawionych mandatów dotyczyło również wykroczeń przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji. Tu także apelujemy o rozwagę i rozsądek do wszystkich użytkowników dróg. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Kilka spraw funkcjonariusze przekazali do Komendy Miejskiej Policji, gdyż ich załatwienie nie leżało w kompetencjach Straży Miejskiej. Funkcjonariusze brali udział w zabezpieczeniu 16 imprez organizowanych na terenie miasta. Także w czerwcu wspólnie z funkcjonariuszami Policji, Strażnicy Miejscy zabezpieczali mecze piłki nożnej.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl