7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Półfinały Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej w kat. kadetek i juniorek - UKS "Gimnazjum Nr 1 - Polonia" POSiR Przemyśl

W ubiegłym tygodniu w bardzo trudnych warunkach pogodowych w Krośnie rozegrane zostały półfinały Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej w kat. kadetek i juniorek. Po eliminacjach wojewódzkich do turniejów półfinałowych awansowało w obu kategoriach po 16 najlepszych zespołów reprezentujących łódzkie, małopolskie, świętokrzyskie i podkarpackie. Zarówno w kadetkach jak i juniorkach poziom zawodów był bardzo wysoki. Wśród kadetek startowały m.in. trzy pary reprezentacji Polski z Katarzyna Kociołek, która wraz z Karoliną Baran zdobyła w tym roku w Chorwacji tytuł mistrzyni świata w kat. U-19. Do zawodów zakwalifikowały się również dwie przemyskie pary, zawodniczki UKS „Gimnazjum Nr 1- Polonia” POSIR Przemyśl Kasia Dergun/Sylwia Wolańska, tegoroczne złote medalistki woj. podkarpackiego w tej kat. kadetek, oraz Monika Tarnawska/Karolina Pawłowska.
Pierwsza z nich zajęła w tym mocnym gronie bardzo dobre VII miejsce, pokonując m.in. reprezentantki woj. małopolskiego i świętokrzyskiego. Również dobrze wypadła para Monika Tarnawska/Karolina Pawłowska, która uplasowała się na IX pozycji. Na drodze do awansu do finałów mistrzostw Polski Kadetek obu naszym parom stanęły zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi, kadrowiczki, które dominowały w tym turnieju.
Pomimo, że nasze dziewczęta nie awansowały do finałów MP ich występ został bardzo dobrze oceniony przez trenera kadry Polski Magdalenę Michoń-Szczytowicz. Kasia Dergun i Sylwia Wolańska otrzymały propozycję przejścia do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi, co jest równoznaczne z powołaniem do reprezentacji Polski w kategorii kadetek. Nadmienić należy, że jest to para rocznikiem młodsza i jeszcze w następnym roku będzie grała w tej kategorii. 

Źródło: Jan Buć - UKS "Gimnazjum Nr 1 - Polonia" POSiR Przemyśl
Opublikował:  | Data publikacji: 12-07-2011 15:13
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 12-07-2011 13:17