0.6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

W hołdzie Polakom pomordowanym na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej

W poniedziałek 11 lipca br. Grzegorz Hayder Zastępca Prezydenta Miasta oraz Jan Bartmiński Przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu w imieniu mieszkańców i samorządu Przemyśla złożyli wieniec i zapalili znicze przy Pomniku w „Hołdzie Polakom pomordowanym w latach 1943-45 na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej...”.
Pomnik ustawiono na cmentarzu wojskowym w Przemyślu. Został on odsłonięty w lipcu 2003 roku w 60 rocznicę wydarzeń. Inskrypcja na tablicy w pełnym brzmieniu "Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie" W hołdzie Polakom, pomordowanym w latach 1943-1945 na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej także tym, którzy opuścili rodzinne strony uchodząc przed terrorem i zagładą z rąk OUN-UPA. W 60 rocznicę tej wielkiej tragedii Rodacy. Przemyśl, Lipiec 2003".

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGW hołdzie Polakom pomordowanym na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej

JPGW hołdzie Polakom pomordowanym na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl