9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Plebiscyt "Wielkie Odkrywanie Podkarpacia. Perły w Koronie 2011"

 

4 lipca wystartował plebiscyt „Wielkie Odkrywanie Podkarpacia. Perły w Koronie 2011”. Wakacyjna akcja prowadzona od trzech sezonów przez portal naszemiasto.pl – od tego roku pod patronatem Polskiej Organizacji Turystycznej i Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia "Pro Carpathia" – promuje największe atrakcje i najciekawsze oferty turystyczne regionu. Przez całe wakacje wybieranych będzie głosami internautów dziesięć regionalnych perełek w kategorii „zabytki architektury drewnianej”. Uhonorowane zostaną również miejscowości i atrakcje turystyczne, a także najciekawsze wydarzenie sezonu. Na laureatów czekają perłowe certyfikaty, a na Czytelników – konkurs z nagrodami.

„Wielkie Odkrywanie...” oznacza poszerzenie perłowej formuły. Podobnie jak w latach ubiegłych, kiedy wybierano największe atrakcje turystyczne (2008 r.), perły architektury i niezwykłe budowle (2009 r.) oraz najciekawsze zamki i pałace województwa podkarpackiego (2010 r.), głosujemy na dziesięć Pereł w Koronie, tym razem w kategorii „zabytki architektury drewnianej”.

Ponadto głosy internautów będą ważyły o losach zwycięstwa w kategoriach: „miejscowość (gmina) z pomysłem na turystykę”, „największe wydarzenie” oraz „atrakcja turystyczna regionu”. Głosujemy w portalu naszemiasto.pl, a także za pomocą SMS-ów .

Głosowanie w portalu naszemiasto.pl trwa od 4 lipca na stronie:

rzeszow.naszemiasto.pl/serwisy/podkarpackie_perly_2011

Kandydatem do miana perły w kategorii "zabytki architektury drewnianej" jest m.in. Przemyśl/Kruhel Wielki - cerkiew p.w. Wniebowstąpienia Pańskiego.
 
Ponadto:  
Wielkie Manewry Szwejkowskie w Twierdzy Przemyśl i Podkarpacki Jarmark Turystyczny w Przemyślu kandydują w kategorii "wydarzenie sezonu", a Twierdza Przemyśl i Arboretum w Bolestraszycach - w kategorii "atrakcja turystyczna".
 
Przemyśl znalazł się też w gronie 10 kandydatów do tytułu perły w kategorii "miejscowość/gmina z pomysłem na turystykę".
 
W kategorii „zabytki architektury drewnianej” laureatów będzie dziesięciu, w każdej z trzech pozostałych kategorii zwycięzca może być tylko jeden.

Internauci, którzy na stronach plebiscytowych pozostawią nie tylko swoje głosy, ale także opinie i komentarze (koniecznie z adresem e-mail dopisanym w rubryce „dodaj komentarz”), również mogą liczyć na atrakcyjne nagrody – docenimy najciekawsze wpisy.

Głosujemy, komentujemy i kibicujemy podkarpackim atrakcjom do 31 sierpnia.

Patronami akcji „Wielkie Odkrywanie Podkarpacia. Perły w Koronie 2011” są: Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia "Pro Carpathia", Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków i Polska Organizacja Turystyczna, partnerem i fundatorem nagród dla Czytelników – wydawnictwo Demart.

 


Opublikował:  | Data publikacji: 06-07-2011 10:02
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 10-07-2013 09:01