32 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Muzeum Historii Miasta zaprasza

Muzeum Historii Miasta Przemyśla Oddział Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Pani Ireny Śliwy "Mój świat na płótnie" - 8 lipca godz. 18.00 (w Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Rynek 9).


Irena Śliwa - Mieszka i tworzy w Przemyślu. Od lat pasjonuje ją malarstwo. W 2009 roku obchodziła 30-lecie pracy twórczej. Była współtwórcą Klubu Plastyka Nieprofesjonalnego, na rzecz którego prowadziła aktywną działalność organizując spotkania z twórcami profesjonalnymi, plenery i wystawy. Ulubionym motywem jej prac są pejzaże, architektura miasta Przemyśla, a przede wszystkim kwiaty, które od lat portretuje na płótnie zatrzymując ich piękno w kolorach i kształtach. Najczęściej uprawiane techniki to olej, akwarela i pastele. Jest autorką wielu wystaw zbiorowych i ponad 100 wystaw indywidualnych, zwana jest przemyską malarką kwiatów. Poprzez swoją trzydziestoletnią twórczość artystyczną jest jedną z najbardziej znanych i popularnych artystek amatorek. Jej prace znajdują się w zasobach Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, Muzeum w Humennem, a także w wielu prywatnych kolekcjach.
Znana w Przemyślu ze swojej ofiarności na rzecz aukcji charytatywnych. Za swoją pracę otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Jest odznaczona Orderem Odrodzenia Polski i Złotym Krzyżem Zasługi.

źródło: Muzeum Historii Miasta

Opublikował:  | Data publikacji: 05-07-2011 10:14
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:04