21 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zawodnik Przemyskiego Klubu "PODKARPACIE" Mistrzem Polski w warcabach stupolowych

ZAWODNIK PRZEMYSKIEGO KLUBU „PODKARPACIE” 
MISTRZEM POLSKI W WARCABACH STUPOLOWYCH

W dniu 26.06.2011 r. zakończył się XV Finał Mistrzostw Polski Osób Niewidomych i Słabowidzących w Warcabach Stupolowych. Tytuł Mistrza Polski zdobył ANDRZEJ JAGIEŁA, zawodnik Przemyskiego Klubu Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących „Podkarpacie”. Pozostawił za sobą, między innymi, wielokrotnego Mistrza Polski Jana Sekułę posiadającego tytuł Arcymistrza Krajowego, z klubu opolskiego oraz Leszka Stefanka z Hetmana Lublin, który posiada tytuł Mistrza Krajowego.

GRATULUJEMY ! ! !

Przemyski Klub „Podkarpacie” w Finałach MP reprezentował także Stanisław Mazur, który w ostatecznej klasyfikacji zajął bardzo dobre 5 miejsce. Po zakończeniu Finałów MP powołano Kadrę Polski na turnieje międzynarodowe, w której znalazło się 6 najlepszych zawodników tegorocznych Finałów w tym Andrzej Jagieła i Stanisław Mazur.
Finał Mistrzostw Polski odbywał się w Krynicy Zdrój. W rozgrywkach wzięło udział 12 najlepszych polskich zawodników (zdobywcy 3 pierwszych miejsc w Finałach w poprzednim roku, 8 pierwszych zawodników z wcześniej przeprowadzonych Półfinałów oraz Mistrzyni Polski Kobiet). Turniej rozegrano systemem kołowym z tempem 120 minut na zawodnika. Sędzią głównym zawodów był Konrad Bieżyca z Lublina. Organizatorem Finałów było Stowarzyszenie Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „CROSS” w Warszawie.
Źródło: Piotr Sęk

JPGNULL

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 28-06-2011 09:28
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 28-06-2011 08:26