5.2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„Wystawy plastyczne uczniów z przemyskich szkół w Towarzystwie Przyjaciół Nauk w Przemyślu”

Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Przemyślu to stowarzyszenie otwarte nie tylko na odwiedziny osób dorosłych, pełnosprawnych i zainteresowanych naukowymi badaniami lub publikacjami.

Od kilku lat- dzięki uprzejmości kierownika Biblioteki i Czytelni Naukowej TPN, mgr M. Waltosiowi- Przewodnicząca Sekcji Pedagogiczno –Psychologicznej, mgr E. Świtek  organizuje cykliczne wystawy prac plastycznych i technicznych dzieci i młodzieży z przemyskich placówek oświatowych. Wśród nich często prezentowane są prace uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego Nr 1 w Przemyślu. Tematyka wystaw (często będących efektem konkursów organizowanych przez Przewodniczącą Sekcji) jest różnorodna. Czynnie w tych działaniach wspierają Ją:  P. Dyrektor Andrzej  Berestecki oraz  nauczyciele  z tej placówki, m. in. :  Bernardyna  Anna  Berestecka, Ewa Bar, Joanna Cupak, Wojciech Dutka, Elżbieta  Kania,  Edyta  Liweń, Dorota  Majgier - Dąbek, Dorota  Mazur,   Krystyna Olchowy, Dorota  Pelc, Witold  Ryś, Marta  Skibińska, Adam Sokołanko, Zofia  Szumełda, Barbara Wolańczyk, Jan Woźnicki.  Obok ilustracji, kartek i ozdób świątecznych oglądać można odzież uszytą przez młodzież o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Wieloletnia współpraca z P. Dyrektor Elżbietą  Szabarkiewicz  z Bursy Szkolnej w Przemyślu, jak również  z Wychowawczynią Grażyną Jakielaszek (będącą członkiem Komisji Rewizyjnej w TPN) owocuje nie tylko zajęciami integracyjnymi, lecz także wspólnymi konkursami i wystawami prac plastycznych, organizowanymi z rówieśnikami
z SOSW Nr 1 w Przemyślu.

Stanowi to zachętę dla nauczycieli i uczniów innych przemyskich szkół, dla których także podwoje TPN są otwarte.

Warto zajrzeć do Czytelni i Biblioteki Naukowej TPN, by przekonać się naocznie, jak niepowtarzalne i ładne prace techniczne i plastyczne umieją wykonać uczniowie pełno- i niepełnosprawni.

mgr E. Świtek

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl