9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Sukcesy UKS "Gimnazjum Nr 1 - Polonia" podczas Finałów Mistrzostwa Województwa w siatkówce plażowej

Rozpoczęły się rozgrywki siatkówki plażowej w sezonie 2011. Najpierw rozgrywki zaczęły juniorki i juniorzy, którzy w dniu 18.06.11 r. w Krośnie rozegrali Finały Mistrzostwa Województwa, a dzień później kadetki i kadeci. Do rozgrywek dziewcząt /startowały 32 drużyny/ przystąpiło również 4 pary reprezentujące UKS „Gimnazjum Nr 1 – Polonia” z Przemyśla. Dziewczęta po zakończeniu sezonu halowego już od kwietnia przygotowywały się do tych mistrzostw. Ciężka praca treningowa przyniosła bardzo dobre efekty. Przemyślanki Katarzyna Dergun i Sylwia Wolańska zdecydowanie zwyciężyły w kategorii kadetek. Druga z przemyskich par Katarzyna Pawłowska i Adrianna Łucka zdobyła srebrny medal Mistrzostw w kategorii juniorek. Również dobrze wypadły pozostałe dwie pary Monika Tarnawska i Karolina Pawłowska oraz Agnieszka Wajda z Adrianną Łucką, które w kategoriach juniorek i młodziczek zajęły czwarte miejsca.
Należy wspomnieć, że trzy nasze zespoły są rocznikiem młodsze od pozostałych zawodniczek i dlatego jest nadzieja na równie dobre wyniki w latach następnych.
W kategorii juniorów wystartowała jedna przemyska para, Jakub Jaromi i Damian Rysak. Chłopcy po początkowych zwycięstwach przegrali mecz o wejście do finałowej czwórki i zakończyli zawody na piątym miejscu.
Ponieważ pierwsze czwórki eliminacji wojewódzkich są premiowane awansem do dalszych gier, wszystkie przemyskie pary zakwalifikowały się do półfinałów Mistrzostw Polski, które w tym roku będą rozgrywane na początku lipca w Krośnie.
 
źródło: Jan Buć - UKS "Gimnazjum Nr 1 - Polonia" Przemyśl

JPGNULL (264,63KB)

JPGNULL (254,95KB)

JPGNULL (299,89KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 20-06-2011 11:37
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 20-06-2011 10:35