14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Szkolenie z bocce Olimpiad Specjalnych oraz IV Podkarpacki Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych - podsumowanie

Przemyśl stolicą bocce


Na przełomie ostatnich dwóch miesięcy miasto Przemyśl stało się głównym ośrodkiem BOCCE w Polsce, a to za sprawą 2 znaczących wydarzeń związanych z tą dyscypliną sportową. Były to – ogólnopolskie szkolenie z bocce oraz IV Podkarpacki Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych.

 
W dniach 13-15 maj 2011 r. odbyło się ogólnopolskie szkolenie z BOCCE Olimpiad Specjalnych. Organizatorem szkolenia były Olimpiady Specjalne Polska. W szkoleniu wzięło udział 42 osoby z całej Polski, w tym nauczyciele kilku szkół masowych z Przemyśla. Pierwszy dzień szkolenia miał charakter wykładu teoretycznego i podzielony był na II części. Prowadzącymi byli:
w części I – Piotr Rogalski (Olimpiady Specjalne Polska) - Wprowadzenie do tematyki Olimpiad Specjalnych: misja, zadania, działalność Olimpiad Specjalnych w Polsce i na świecie, część druga - Tomasz Bandrowicz (nauczyciel wf z SOSW nr 1 w Przemyślu) - Bocce rys historyczny, wskazania i przeciwwskazania do uprawiania bocce. Bocce w Olimpiadach Specjalnych oraz – Lesław Musiał (Stowarzyszenie Gry w BOCCE w Warszawie) - BOCCE profesjonalne, przepisy i zasady gry. 
Drugiego dnia szkolenia zajęcia odbywały się na sali SP Nr 5 i były to zajęcia praktyczne z zasad gry, sędziowania i form treningowych, a na koniec odbył się turniej między uczestnikami szkolenia. Trzeci dzień był dniem najprzyjemniejszym bo podsumowującym całe szkolenie i odbyło się wręczenie certyfikatów dla wszystkich uczestników.
 
Natomiast dnia 9 czerwca 2011 r. miała miejsce już IV edycja corocznego Turnieju Bocce Olimpiad Specjalnych w Przemyślu dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Impreza o charakterze sportowym odbyła się na hali POSiR przy ul. Mickiewicza 30, a organizatorami i inicjatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Przemyślu. W turnieju wzięli udział zawodnicy z Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych Polska Podkarpackie. Ostatecznie do zmagań przystąpiło 10 drużyn (Dębica, Grębów, Huzele, Kolbuszowa Dolna, Mielec, Przemyśl, Ropczyce, Rudnik nad Sanem, Stalowa Wola), a wśród nich w ramach integracji jedna ekipa ze szkoły masowej tj. Niepublicznego Gimnazjum im. Heleny Modrzejewskiej w Przemyślu. Dzielni sportowcy podzieleni byli na 7 grup sprawnościowych z uwzględnieniem płci i wieku, a rywalizacja odbywała się w grach wyłącznie singlowych. W klasyfikacji medalowej ostatecznie zawodnicy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Przemyślu zdobyli 2 złote medale (Kamila Guziec w grupie II i Paweł Jurga w grupie III) oraz 2 srebrne medale ( Monika Zawada w grupie I i Tomasz Traupman w grupie IV) Najserdeczniejsze podziękowania należą się hojnym sponsorom, bez pomocy których turniej nie miałby możliwości zaistnienia i cyklicznej realizacji. Ofiarodawcami byli Urząd Miasta Przemyśl, POSiR, PGNiG, ICN Polfa Rzeszów, Zakład Transportowo Drogowy – Jolanta Oleksów, Astra S.A. w Przemyślu, Zakład Masarski Szubryt, Piekarnia Stubno, Kantor Omega, Zbyszko II – Zbigniew Błażkowski oraz Biuro Poselskie Pana Marka Rząsy. 
Dodatkowo podziękowania należą się Prezydentowi Przemyśla Panu Robertowi Choma, który objął patronat nad imprezą, uświetniając ją swoim przybyciem i uroczystym otwarciem, a także uczennicom Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących, które pełniły funkcję wolontariuszek oraz paniom z Policealnego Studium Usług Kosmetycznych i Fryzjerskich – Centrum Edukacji BAZA za wymyślne, kolorowe makijaże na uśmiechniętych twarzach dzieci, a także jednostkom umundurowanym w tym: Bieszczadzkiemu Oddziałowi Straży Granicznej w Przemyślu i Straży Pożarnej w Przemyślu za uatrakcyjnienie imprezy pokazem sprzętu mobilnego, nie zapominając jednocześnie o wszystkich tych bez których pomocy, zaangażowania i otwartości serca nie bylibyśmy w stanie stworzyć tak wspaniałej imprezy sportowej mającej na celu rywalizację, zabawę i przede wszystkim integrację i dalszy rozwój naszych wychowanków. Wszystkim, którzy pomogli w organizacji w/w turnieju serdecznie dziękujemy.
 
Źródło: Tomasz Bandrowicz
 
Wyniki końcowe IV Podkarpackiego Turnieju Bocce
Grupa I
1. Szewc Katarzyna – Grębów
2. Monika Zawada – Przemyśl
3. Katarzyna Rzucidło – Kolbuszowa
4. Wolak Andżelika – Mielec
Grupa II
1. Kamila Guziec – Przemyśl
2. Dudajek Jutyna – Mielec
3. Gołębiowska Oliwia – Rudnik
4. Marzena Rumak – Kolbuszowa
5. Knych Małgorzata – Dębica
6. Marć Ula – Ropczyce
Grupa III
1. Paweł Jurga – Przemyśl
2. Ryński Krystian – Grębów
3. Olejnik Tadeusz – Huzele
4. Buras Michał – Rudnik
5. Aleksander Lasyk – Huzele
6. Tomków Piotr – Mielec
Grupa IV
1. Pilszak Tomasz – Rudnik
2. Tomasz Traupman – Przemyśl
3. Hubert Być – Huzele
4. Knych Wojciech – Dębica
5. Motyka Marcin – Grębów
6. Betlej Paweł – Ropczyce
Grupa V
1. Adrian Walencik – Stalowa Wola
2. Dawid Sudoł – Kolbuszowa
3. Zaguła Kamil – Rudnik
4. Rutkowska Daria – Grębów
5. Tomasz Pawełek – Ropczyce
Grupa VI
1. Alan Banach – gimn. Przemyśl
1. Agata Mazur – Kolbuszowa
2. Maćkowski Hubert – Mielec
2. Paweł Podgórski – gimn. Przemyśl
3. Gulis Dawid – Dębica
Grupa VII
1. Kliś Dawid – Dębica
1. Lazor Damian – gimn. Przemyśl
2. Dawid Widarski – Stalowa Wola
2. Piotr Hamryszczak – gimn. Przemyśl

JPGNULL (123,77KB)

JPGBOCCE-2011 008x.jpg (100,54KB)

JPGNULL (109,90KB)

JPGNULL (119,42KB)

JPGNULL (111,07KB)

JPGNULL (83,64KB)

JPGNULL (119,11KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 13-06-2011 12:38
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 13-06-2011 11:42