1.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyski odcinek „Kwietnego Biegu 2011”

W piątek 10 czerwca br. na Placu Niepodległości w Przemyślu Robert Choma Prezydent Miasta powitał sztafetę „Kwietnego Biegu 2011”. To już VIII edycja tej sportowej imprezy, której celem jest upamiętnienie momentu rozbudzenia ducha wolności, którego dokonał Ojciec Święty Jan Paweł II w trakcie swojej Pierwszej Pielgrzymki do Ojczyzny. Organizatorem „Kwietnego Biegu” jest Stowarzyszenie 10 Czerwca z siedzibą w Krakowie. Tegoroczny bieg dookoła Polski wystartował z Horyńca-Zdroju koło Lubaczowa 26 maja br. i tam też się zakończy ponad 3,5 tysięczny dystans który pokonali biegacze z całej Polski 10 czerwca 2011 roku. W granicach miasta Przemyśla biegaczy powitali Tomasz Dziumak koordynator akcji w Przemyślu oraz Zbigniew Rużycki Naczelnik Wydziału Sportu. Towarzyszyli oni - biegaczom - młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego oraz Szkoły Podstawowej Nr 6 w Przemyślu im. Ojca Św. Jana Pawła II w Przemyślu, których prowadziła grupa przemyskich maratończyków z Przemyskiego Klubu Biegacza "Twierdza Przemyśl", a byli to Robert Preizner, Krzysztof Popławski i Janusz Janzer.
Na Placu Niepodległości przy pomniku Błogosławionego Jana Pawła II biegaczy powitał Robert Choma, który przyjął meldunek z przemyskiego odcinka „Kwietnego Begu”. Delegacja sztafety złożyła kwiaty przy pomniku i udała się w dalszą drogę.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGPrzemyski odcinek „Kwietnego Biegu 2011”

JPGPrzemyski odcinek „Kwietnego Biegu 2011”

JPGPrzemyski odcinek „Kwietnego Biegu 2011”

JPGPrzemyski odcinek „Kwietnego Biegu 2011”

JPGPrzemyski odcinek „Kwietnego Biegu 2011”

JPGPrzemyski odcinek „Kwietnego Biegu 2011”

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl