13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Uroczyste spotkanie Honorowych Dawców Krwi

We wtorek 7 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Przemyślu odbyło się spotkanie, podczas którego „Kryształowym Sercem” uhonorowano Zdzisława Wójcika za wieloletnie zasługi dla krwiodawstwa. Spotkanie to stało się również okazją do wyróżnień i podziękowań dla ludzi, którzy wspierają krwiodawstwo w naszym regionie. Odznakę Honorową PCK IV Stopnia otrzymali: Artur Domagalski, Ryszard Granda, Marek Kaczmarski, Piotr Kluk oraz Marek Kudła. Odznakę Zasłużony Honorowy Dawca Krwi otrzymali: Marcin Badlik, Robert Chrobak oraz Wojciech Duszeńko. Odznaką Podkarpackiego Zarządu Okręgowego PCK w Rzeszowie za oddane 25 l. krwi uhonorowany został Mariusz Piwniczki.
W wydarzeniu wziął udział również Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla. Mieczysław Gibała Prezes Zarządu PCK w Przemyślu podziękował Prezydentowi za pomoc w realizacji przedsięwzięć organizowanych przez Polski Czerwony Krzyż w Przemyślu. Podczas tego uroczystego spotkania okolicznościowy referat przygotowała i wygłosiła Krystyna Lachowicz Szefowa Biura Zarządu rejonowego PCK w Przemyślu.
Uhonorowany „Kryształowym Sercem” od 33 lat Zdzisław Wójcik jest wolontariuszem Polskiego Czerwonego Krzyża i honorowym dawcą krwi PCK. W tym czasie oddał ponad 20 litrów krwi. Od 24 lat jest prezesem klubu HDK PCK „Płomyk” działającym przy przemyskiej Straży Pożarnej. Od 11 lat ściśle współpracuje z przemyską Grupą Ratownictwa PCK. Niejednokrotnie był organizatorem, bądź angażował się w akcje edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Od kilku lat pełni funkcje przewodniczącego Rejonowej Rady HDK PCK w Przemyślu, Wiceprezesa Zarządu Rejonowego PCK w Jarosławiu, Sekretarza Podkarpackiego Zarządu Okręgowego PCK w Rzeszowie.
„Kryształowe Serce” przyznaje się za wybitne zasługi w rozwoju honorowego krwiodawstwa w PCK. Otrzymują je osoby, które w sposób konkretny spowodowały rozwój idei czerwonokrzyskich, a szczególnie honorowego krwiodawstwa, prowadziły systematyczną, aktywną działalność popularyzującą i posiadają: krwiodawcy – odznakę Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I stopnia i Odznakę Honorową PCK II stopnia, pozostali działacze – Odznakę Honorową PCK I stopnia.
Jeszcze raz gratulujemy Zdzisławowi Wójcikowi oraz wszystkim wyróżnionym i odznaczonym. Więcej informacji na temat czerwonokrzyskiej działalności w naszym regionie znajdą Państwo na stronach www.przemysl.kmpsp.gov.pl w dziale HDK PCK oraz www.pckjaroslaw.info.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGUroczyste spotkanie Honorowych Dawców Krwi (559,02KB)

JPGUroczyste spotkanie Honorowych Dawców Krwi (476,26KB)

JPGUroczyste spotkanie Honorowych Dawców Krwi (532,13KB)

JPGUroczyste spotkanie Honorowych Dawców Krwi (521,34KB)

JPGUroczyste spotkanie Honorowych Dawców Krwi (660,36KB)

JPGUroczyste spotkanie Honorowych Dawców Krwi (572,81KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 08-06-2011 11:43
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:01