18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Spotkanie z bajką turecką

Z inicjatywy p. Nalan Avhan Sarkady – pracownika Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej i p. Małgorzaty Banickiej nauczyciela SP 11 w Przemyślu odbył się w dniach od 17 do 20 maja 2011 r. cykl spotkań z bajką turecką dla dzieci z przemyskich świetlic. Ich celem było przybliżenie uczniom kultury i zwyczajów tureckich. W zajęciach uczestniczyły świetlice przy Szkole Podstawowej Nr 11, Nr 4, Nr 1 oraz Nr 15. W trakcie spotkań dzieci poznawały zwyczaje tureckie, mogły założyć na siebie elementy strojów ludowych. Zajęcia połączone były z akcją „Cała Polska czyta dzieciom” , w ramach której p. Nalan czytała uczniom bajki tureckie. Po ich wysłuchaniu odbywały się zajęcia plastyczne, podczas których dzieci rysowały ilustracje do wysłuchanych bajek.

Pani Nalan Avhan Sarkady od 7 lat pracuje w Muzeum, obecnie, jako kierownik Działu Etnografii. Jest autorem 5 wystaw i współautorem kilku innych związanych z Turcją i sztuką turecką.

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl