18.1 °C
×

Piętnaska Cup - podsumowanie

„PIĘTNASTKA CUP”

W dniu 28 maja na Hali POSiR rozegrany został turniej mini piłki siatkowej   „PIETNASTKA CUP”. W tegorocznej edycji rywalizowały dziewczęce trójki a wyniki turnieju zaliczane były do klasyfikacji wojewódzkich eliminacji turnieju o puchar „KINDER + SPORT” - Zabrze 2011
W turnieju wystartowało 12 drużyn reprezentujących szkoły i kluby z Rzeszowa, Stalowej Woli, Żołyni oraz gospodarz turnieju UKS „15” POSiR Przemyśl. Drużyny podzielone były na trzy grupy, po dwie najlepsze drużyny awansowały do finału "A" gdzie systemem „każdy z każdym" rywalizowały o miejsca 1-6. Drużyny zajmujące 3 i 4 miejsca rywalizowały w finale "B" o miejsca 7 -12.
Zwycięstwo w turnieju przypadło pierwszemu zespołowi Szkoły Podstawowej nr 1 w Żołyni, drugie były dziewczęta reprezentujące MKS V LO Rzeszów zespół pierwszy, na trzecim miejscu uplasował się pierwszy zespól UKS "15" POSiR Przemyśl ulegając wyżej usytuowanym drużynom po pasjonujących końcówkach setów. Na wielką pochwalę zasługuje także drugi zespół gospodyń, który ostatecznie uplasował się na miejscu piątym wykonując duży krok w kierunku finału wojewódzkiego rozgrywek „KINDER + SPORT”
Drużynom, które zajęły miejsca 1-3 wręczone zostały dyplomy oraz puchary, natomiast zawodniczki i trenerzy tych drużyn udekorowani zostali medalami, które sfinansowane zostały ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich podobnie jak obsługa medyczna oraz sędziowska turnieju.
Po zakończeniu turnieju wszyscy uczestnicy zmagań udali się na Przemyski Stok Narciarski, gdzie mieli możliwość bezpłatnych przejazdów na torze saneczkowym ufundowanych przez Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomę.

Drużyna UKS „15” POSIR Przemyśl wystąpiła w składzie: Aleksandra Gołębiowska, Gabriela Chuchra, Weronika Król, Katarzyna Łabędzka, Paula Romańczuk, Ewelina Butrak, Katarzyna Kurek, Małgorzata Ryczan, Justyna Pilch, Patrycja Wysocka, Melania Węcław, Wiktoria Paszek, Angelika Święs, Karolina Zwierzyńska.