9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Pielgrzymka młodzieży z SOW nr 1 w Przemyślu do Lourdes

Szkolne Koło Caritas działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym Nr 1 w Przemyślu, przy współpracy Caritas Archidiecezji Przemyskiej zorganizowało pielgrzymkę osób niepełnosprawnych do Francji. Jakiś czas temu na stronach Miejskiego Serwisu Informacyjnego ukazała się informacja z prośbą o wsparcie tego przedsięwzięcia. Na efekty nie trzeba było długo czekać, gdyż znaleźli się ludzie i instytucje, które wspomogły młodych pielgrzymów. Wyjazd młodzieży wsparł również Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Przemyślu.
Dzięki zebranym pieniądzom spełniło się jedno z marzeń niepełnosprawnych dzieci i młodzieży, jakim było dotarcie do – jednego z największych na świecie – centrum modlitewnego osób niepełnosprawnych w Lourdes we Francji. Zgromadzone na ten cel środki pozwoliły również na uatrakcyjnienie tego wyjazdu o między innymi czeskie Teplice nad Metują, Pragę, a także Strasburg. Na trasie pielgrzymki znalazła się też Katedra Notre Dame, a także francuska miejscowość La Salette – w pobliżu Grenoble – znana z objawień Matki Bożej. W miejscowości Frejus mieście na Lazurowym Wybrzeżu, młodzi spotkali się z przedstawicielami środowisk polonijnych.
W imieniu dyrekcji i wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczym Nr 1 w Przemyślu dziękujemy wszystkim firmom, sponsorom prywatnym, ludziom dobrej woli i otwartego serca, którzy w jakikolwiek sposób wsparli tę inicjatywę.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGNULL (536,96KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 30-05-2011 11:54
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:01