23 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Festyn z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

W niedzielę 29 maja br. w Katolickiej Świetlicy „Oratorium” przy ul Basztowej 15 w Przemyślu odbył się festyn z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma, zaś organizatorem tegorocznego spotkania było Koło Rodzin Zastępczych z Przemyśla.
W wydarzeniu tym wzięło udział około 100 osób w tym przemyskie rodziny zastępcze z dziećmi, rodziny z nimi zaprzyjaźnione oraz zaproszeni goście.
Głównym celem tego typu imprez jest integracja środowiska lokalnego, wsparcie więzi pomiędzy rodzicami zastępczymi i dziećmi, umożliwienie rodzinom wspólnego spędzenia czasu poprzez rekreację i zabawę a wszystko to w przyjaznym i twórczym środowisku.
Dla wszystkich biorących udział w imprezie przewidziano gry, zabawy i konkursy. Było malowanie twarzy, własnoręczne wyrabianie papierowych kwiatów i tworzenie kolorowego ogrodu, wspólna zabawa przy karaoke. Dzieciom wiele radości dało puszczanie „balonów marzeń”. Każdy unoszący się w powietrze balon znamionował jedno życzenia dziecka. Były też konkursy „ artystów graffiti”, a także odbijanie na kartce dłoni zamoczonych w farbie, układanie puzzli. Były konkury wiedzy o straży pożarnej i jeszcze wiele innych atrakcji. Na zgłodniałych czekały pieczone nad ogniskiem kiełbaski, a także ciasta, owoce, napoje i słodycze.
Rodziny zastępcze mogą liczyć na wiele form pomocy ze strony Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (MOPS). Wsparcia udzielają pracownicy socjalni, pedagodzy, psycholodzy i prawnicy.
Wszystkie osoby, które są zainteresowane stworzeniem domu dla dzieci w formie rodziny zastępczej, prosimy o kontakt: MOPS w Przemyślu, tel. 16 675 0559, 16 675 0560. Zapraszamy na stronę internetowa www.mops.przemysl.pl

Autor: Elżbieta Pikor

JPGFestyn z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

JPGFestyn z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

JPGFestyn z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl