5.9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Rozmawiano o potrzebie współpracy z samorządami Ukrainy

W piątek 27 maja br. Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla uczestniczył w spotkaniu z dr Zbigniewem Zychowiczem Prezesem Zarządu Instytutu Rozwoju Regionalnego. Podczas spotkania rozmawiano na temat potrzeby powołania konwentu samorządów współpracujących z miastami Ukrainy. Zadaniem powoływanego stowarzyszenia będzie podejmowanie wspólnych wyzwań w zakresie dynamizowania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i postaw demokratycznych. Uczestnicy spotkania za cel postawili sobie również współdziałanie w przygotowywaniu wspólnych stanowisk, które będą przekazywane administracji rządowej. Podczas spotkania Prezydent Choma mówił o staraniach związanych z utworzeniem przejścia granicznego Malhowice – Niżankowice.
Konkretne cele stowarzyszenia zostaną sformułowane podczas zebrania założycielskiego zaplanowanego w najbliższym czasie.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl