-1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Spotkanie z Patrickiem Vaughan’em

26 maja w Zamku Kaziemierzowskim odbyło się  spotkanie z Patrickiem Vaughan’em, autorem pierwszej kompleksowej i oficjalnej biografii prof. Zbigniewa Brzezińskiego.
Patrick Vaughan na Zamek Kazimierzowski przybył nieco wcześniej, przed wyznaczoną godziną spotkania z publicznością. Ten czas spędził na zwiedzaniu przemyskiego Zamku. Był między innymi na baszcie widokowej, skąd wspólnie z Dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK Renatą Nowakowską podziwiał panoramę naszego miasta. Po zapoznaniu się z miejscem, w którym ma prezentować swoją książkę, o godzinie 17-tej rozpoczęła się część właściwa tego wieczoru – spotkanie promujące biografię prof. Zbigniewa Brzezińskiego.

Uczestnicy tego spotkania brali w nim czynny udział. Chwilami dyskusja była bardzo ożywiona, co świadczy o tym, iż postać prof. Zbigniewa Brzezińskiego w Przemyślu jest dobrze znana. Wśród przybyłych gości był Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla Grzegorz Hayder oraz Radna Rady Miejskiej w Przemyślu Ewa Sawicka.

Patrick Vaughan (ur. 1965 r.) - amerykański historyk wykładający w Polsce, pracownik Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ. Specjalista w zakresie amerykańskiej polityki okresu zimnej wojny, a także stosunków transatlantyckich. Jego wykłady znane są z luźnego, interesująco prowadzonego wywodu, dużego poczucia humoru i głębokiego wglądu w przyczyny i mechanizmy kształtowania się dwudziestowiecznej polityki. W 2003 r. otrzymał nagrodę Kazimierza Dziewanowskiego za upowszechnianie wiedzy o Polsce w USA. Mieszka w Krakowie.

 

źródło: PCKiN "Zamek"

JPGNULL (262,84KB)

JPGNULL (263,21KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 27-05-2011 16:20
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-02-2013 11:04