1.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Pasjonaci matematyki w swoim żywiole!

Już po raz czwarty odbył się w Gimnazjum nr 3 w Przemyślu Międzygimnazjalny Konkurs "Pasjonaci matematyki". Wzięło w nim udział 11 szkół: Gimnazjum nr 1, 2, 3, 5 i 7, Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO, Gimnazjum Salezjańskie, Gimnazjum Niepubliczne im. H. Modrzejewskiej, Gimnazjum w Żurawicy, Nehrybce i Krównikach. Trzyosobowe drużyny zmagały się z trzema zadaniami, a podczas ich rozwiązywania musiały wykazać się znajomością potęg, pierwiastków i funkcji oraz umiejętnością rozwiązywania sudoku. Pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum Salezjańskie w składzie: Piotr Pawłucki, Andrzej Pencak i Wojciech Szkółka, na drugim uplasowało się Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO, a na trzecim Gimnazjum nr 2.

Konkurs nie ograniczył się tylko do rozwiązywania zadań. W przerwach między konkurencjami nauczyciel matematyki Remigiusz Łuc w interesujący sposób przedstawił prezentacje o bryłach obrotowych, sudoku i matematyce "inaczej". Zadania konkursowe przygotowali nauczyciele: Danuta Kołodziej, Anna Pipka, Wanda Przykopska, Ewa Semań oraz Remigiusz Łuc – prawdziwi pasjonaci ‘królowej nauk’ - matematyki. Swoim zaangażowaniem i dociekliwością potrafią skutecznie zarażać uzdolnioną w tej dziedzinie młodzież, dla której zgłębianie matematycznych zawiłości to prawdziwa przyjemność, a nie przykry szkolny obowiązek. Jak widać, matematyka nie jest taka straszna, jak ją niektórzy ortodoksyjni humaniści malują.

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl